Številke

Bibliografija osebe. Seznam zajema vsa gradiva in ne le tista, kje je oseba mentor.

Doktorska dela (3)

  1. Andreja Čufar: Načrtovanje dejavnosti klinične farmacije v bolnišnici s pomočjo metod umetne inteligence
  2. Tadej Škvorc: Cross-lingual word embeddings for knowledge transfer in less-represented languages
  3. MATEJ PIČULIN: Učenje odločitvenih pravil z evolucijsko optimizacijo

Magistrska dela (30)

  1. Lodi Dodevska: Cross-lingual transfer of resources and models for question answering
  2. Luka Vranješ: Similarity of arbitrarily long legal documents
  3. Jasmina Pegan: Pomenska detekcija sopomenk in protipomenk s kontekstualnimi vložitvami
  4. Sabina Gorenc: Nenadzorovano učenje za avtomatsko poenostavljanje besedil
  5. Katja Logar: Učenje odgovarjanja na vprašanja v slovenskem jeziku
  6. Sanja Stojanoska: Cross-lingual transfer of POS tagger into a low-resource language
  7. Matej Klemen: Adaptations of perturbation-based explanation methods for text classification with neural networks
  8. Katarina Milačić: Summarization of web comments
  9. Aleš Žagar: Medjezikovni pristop k abstraktivnemu povzemanju
  10. Rok Zidarn: Avtomatsko povzemanje slovenskih besedil z globokimi nevronskimi mrežami
  11. Rok Marinšek: Cross-lingual embeddings for hate speech detection in comments
  12. Enja Kokalj: Iskanje interakcij s pomočjo interpretacije napovednih modelov na primeru navadne trsne rumenice
  13. Primož Belej: Oblikoskladenjsko označevanje slovenskega jezika z globokimi nevronskimi mrežami
  14. Matej Ulčar: Razpoznavanje slovenskega govora z metodami globokih nevronskih mrež
  15. Jaka Klančar: Autoencoder based generators of semi-artificial data
  16. Luka Krsnik: Napovedovanje naglasa slovenskih besed z metodami strojnega učenja
  17. Peter Gabrovšek: Analiza relacij med valutnim trgom in družabnimi omrežji
  18. Tadej Škvorc: Gručenje z omejitvami na podlagi besedil in grafov pri razporejanju akademskih člankov
  19. Tadej Magajna: Izbira značilk pri večslojnem gručenju
  20. JOŽE KADIVEC: Prilagoditev statističnega strojnega prevajalnika za specifično domeno v slovenskem jeziku
  21. Gregor Čepin: Večciljno učenje v klasifikaciji in regresiji
  22. Declan McPartlin: Inteligentni agent z omejenimi viri v dinamični računalniški igri
  23. Primož Kariž: Iskanje podobnih primerov v večrazsežnih prostorih
  24. Roman Orač: Strojno učenje v porazdeljenem okolju z uporabo paradigme MapReduce
  25. Dejan Ognjenović: Iskanje neželenih interakcij zdravil
  26. Žan Kafol: Preiskovanje pri igrah z nepopolno informacijo na primeru tršeta
  27. DEJAN OGNJENOVIĆ: Iskanje neželenih interakcij zdravil
  28. ROMAN ORAČ: Strojno učenje v porazdeljenem okolju z uporabo paradigme MapReduce
  29. ŽAN KAFOL: Preiskovanje pri igrah z nepopolno informacijo na primeru tršeta
  30. Petar Vračar: Učenje in prepoznavanje strukturnih elementov fasade iz digitalnih slik

Diplomska dela (96)

  1. ALJAŽ POTOČNIK: Detekcija političnega prepričanja v novicah z uporabo velikih jezikovnih modelov
  2. LEONIDA LUMBUROVSKA: Explanations of medical prediction models using background knowledge
  3. MARTIN KORELIČ: Analiza tematske politične usmerjenosti slovenskih tvitov
  4. BRIN COLNAR: Avtomatsko povzemanje daljših besedil v slovenščini
  5. ILIJA TAVCHIOSKI: Detecting depression from social networks using natural language processing
  6. LUKA DRAGAR: Izgradnja podpore slovenščini v knjižnici Spacy
  7. Matej Kranjec: Izboljšava obravnave negacije v velikih jezikovnih modelih
  8. TIMOTEJ PETRIČ: Predlogi jezikovnih popravkov v slovenščini z modelom SloBERTa
  9. ALEKSANDAR DIMITRIEVIKJ: Language models and task-driven learning for sarcasm detection
  10. DREJC PESJAK: Hate speech paraphraser
  11. JAN BAJT: Analiza tematik in sentimenta slovenskih medijev z orodji za obdelavo naravnega jezika
  12. NEJC VELIKONJA: Segmentacija in postavljanje končnih ločil v slovenskih stavkih z modeli tipa BERT
  13. TIMOTEJ CIGLARIČ: Optimizacija preiskovanja grafov z vložitvami grafov
  14. TOM ŠABANOV: Generiranje slovenskega govora na podlagi učnih množic več govorcev
  15. TIMEN STEPIŠNIK PERDIH: Predznanje za izboljšavo razlag modelov strojnega učenja
  16. KLARA DROFENIK: Razlaga napovedi strojnega učenja z biološkim predznanjem
  17. MELANIJA KRALJEVSKA: Parkinson disease subtypes based on short time series and multi-view clustering
  18. MIHA BOMBEK: Prilagajanje vnaprej naučenega modela BERT slovenskim klasifikacijskim nalogam
  19. JAKOB ŠKORNIK: Strojno učenje za kombinatorično optimizacijo na problemu usmerjanja vozil
  20. BOSHKO KOLOSKI: Knowledge graph-based document embedding enrichment
  21. DOMEN VREŠ: Obramba pred sovražnimi napadi na perturbacijske razlage modelov strojnega učenja
  22. MARTIN BOŽIČ: Globoke nevronske mreže za postavljanje vejic v slovenskem jeziku
  23. YANNICK KUHAR: Konstruktivna indukcija s samokodirniki in gručenjem
  24. ŽAN PEČOVNIK: Medjezikovni prenos napovednih modelov za sovražni govor
  25. GAŠPER HÜLL: Anonimizacija sodnih odločb z metodami strojnega učenja
  26. ANDREJ PETRUSHEVSKI: Detection of Parkinson's disease symptoms based on wearable sensors
  27. Jasmina Pegan: Detekcija antonimov z vektorskimi vložitvami besed
  28. Sebastian Mežnar: Modeliranje sloga igre košarkarske ekipe iz prostorskih podatkov
  29. JERNEJ VIVOD: Ocenjevanje atributov s posplošitvami algoritma Relief
  30. MAJ BAJUK: Ansambli verjetnostnih klasifikacijskih pravil
  31. Kristjan Reba: Medjezikovna klasifikacija sentimenta tvitov
  32. LJUPCHE MILOSHESKI: Cross–lingual mappings of contextual word embedding ELMo
  33. TILEN ZELINKA: Vektorske vložitve za prepoznavanje slovenskih glagolskih idiomov
  34. KRISTJAN VOJE: Avtomatska izdelava vezljivostnih vzorcev za slovenske glagole
  35. Matej Klemen: Izboljšave metode globokih naključnih gozdov
  36. Jaka Koren: Napovedovanje ishemije iz simuliranih podatkov
  37. ANDREJAANA ANDOVA: Ugotavljanje berljivosti besedil z uporabo statističnih mer in strojnega učenja
  38. URBAN BAUMKIRHER: Avtomatsko podnaslavljanje slik z globokimi nevronskimi mrežami
  39. SIMON BELTRAM: Evolucijska optimizacija geometrije profila letalskega krila
  40. SAŠO KUNTARIČ: Statistično strojno prevajanje iz angleščine v slovenščino s sistemom Moses
  41. LOVRO ŽITNIK: Priporočilni sistem za slovenske elektronske knjige
  42. SAŠO RUTAR: Empirična evalvacija procesa avtomatske klasifikacije sentimenta na finančni domeni
  43. KLEMEN KADUNC: Določanje sentimenta slovenskim spletnim komentarjem s pomočjo strojnega učenja
  44. ROK REJC: Generiranje slovenskih besednih oblik s pomočjo strojnega učenja
  45. ARON BIRSA: Iskanje in razvrščanje spletnih trgovin
  46. ALEKSANDER KLJUČEVŠEK: Statistična analiza slovenskih jezikovnih korpusov
  47. ANDREJ JUGOVIC: Abstraktivno povzemanje dokumentov v slovenskem jeziku
  48. BLAŽ KONCILJA: Napovedovanje porabe pomnilniških kapacitet pri rezervnem kopiranju
  49. Nejc Ambrožič: Večkriterijska optimizacija pametnih stavb z evolucijskim algoritmom
  50. Nejc Ambrožič: Večkriterijska optimizacija pametnih stavb z evolucijskim algoritmom
  51. Tadej Škvorc: Orodje za razporejanje člankov na konferencah
  52. Tadej Škvorc: Orodje za razporejanje člankov na konferencah
  53. Karin Piškur: Popravljanje vejic v slovenskih besedilih z orodjem LanguageTool
  54. Žiga Pušnik: Uporaba globokih konvolucijskih nevronskih mrež na jezikovnih problemih
  55. Karin Piškur: Popravljanje vejic v slovenskih besedilih z orodjem LanguageTool
  56. Žiga Pušnik: Uporaba globokih konvolucijskih nevronskih mrež na jezikovnih problemih
  57. Jernej Andoljšek: Reševanje Ravenovih inteligenčnih testov v arhitekturi ACT-R
  58. Primož Tramte: Ogrodje za vizualizacijo prostorskih podatkov
  59. Anja Krajnc: Postavljanje vejic v slovenščini s pomočjo strojnega učenja
  60. ROK RITLOP: Umetno življenje na primeru kolonije inteligentnih agentov
  61. JERNEJ ANDOLJŠEK: Ravenov test inteligence v kognitivni arhitekturi ACT-R
  62. PRIMOŽ TRAMTE: Ogrodje za vizualizacijo prostorskih podatkov
  63. Žiga Ham: Ogrodje za vizualizacijo algoritmov
  64. Ervin Perhaj: Vizualizacija algoritma PageRank
  65. Andrej Levičnik: Priporočilni sistem za izbiro turističnih svetovalcev
  66. Rok Sokol: Vizualizacija iskanja z algoritmom LRTA*
  67. Matej Lenarčič: Testiranje modulov pri inačicah spletne aplikacije
  68. Matjaž Tramte: Vizualizacija algoritma minimax na primeru igre nim
  69. Maks Horvat: Orodja za tekstovno rudarjenje v slovenščini
  70. Ivan Drljepan: Klasifikacija s porazdeljeno predstavitvijo
  71. Tadej Lokar: Generiranje psevdoumetnih podatkovnih množic
  72. Uroš Kosič: Mera podobnosti na podlagi naključnih gozdov
  73. Nejc Gašperin: Spletna aplikacija za vozače
  74. Blaž Roženbergar: Upravljanje trgovskega blaga z značkami RFID
  75. Gašper Mlakar: Pripomoček za pisanje na podlagi besedilne analize
  76. Aleksandar Kojić: Vizualizacija optimizacije z rojem delcev na mobilni platformi
  77. Andrej Čopar: Kombinatorična optimizacija s porazdeljeno implementacijo genetskih algoritmov
  78. Alojzij Blatnik: Napovedovanje kritičnih dogodkov pri ponudbi računskih virov
  79. Simon Ivanšek: Vizualizacija optimizacije prometa z genetskimi algoritmi
  80. Aleš Uršič: Evolucija nevronskih mrež
  81. Mateja Rojko: Ideje in gradiva v računskem razmišljanju
  82. Andrej Štrajhar: Uporabniško prijazen sistem za upravljanje s spletnimi vsebinami za skavte
  83. Matjaž Vončina: Predstavitev spletnih novic iz več virov
  84. Domen Rački: Ocenjevanje atributov v neuravnoteženih problemih
  85. Dejan Ognjenović: Ugotavljanje konsistentnosti anketnih odgovorov s strojnim učenjem
  86. Maja Madarasi: Podatkovna analiza uspešnosti sodelovanja zdravnikov in farmacevtov
  87. Nejc Ločniškar: Spletni zajem napovedne moči trgov
  88. Jan Kraljič: Napovedovanje podatkovnega toka porabe električne energije
  89. John Adeyanju Alao: Vizualizacija drevesnih modelov in naključnih gozdov
  90. Sandi Gec: Tridimenzionalna vizualizacija genetskih algoritmov
  91. Damjan Perenič: Praktična raba algoritmov za iskanje najkrajših poti pri upravljanju skladišč
  92. Matej Pičulin: Diskretizacija številskih atributov z razvrščanjem
  93. Primož Čater: Zajem modrosti množic s spletnim anketiranjem
  94. Darko Lipovec: Vizualizacija in animacija preiskovalnega algoritma RBFS
  95. Tomaž Kuzma: Hevristično sestavljanje križank
  96. Marko Lugarič: Podobnost izvorne kode

Druga dela (4)

  1. Tim Smole, Bojan Žunkovič, Matej Pičulin, Enja Kokalj, Marko Robnik Šikonja, Matjaž Kukar, Dimitrios I. Fotiadis, Vasileios C. Pezoulas, Nikolaos S. Tachos, Fausto Barlocco, Francesco Mazzarotto, Dejana Popović, Lars S. Maier, Lazar Velicki, Guy A. MacGowan, Iacopo Olivotto, Nenad Filipović, Djordje G. Jakovljević, Zoran Bosnić: A machine learning-based risk stratification model for ventricular tachycardia and heart failure in hypertrophic cardiomyopathy
  2. Smiljana Đorović, Marko Robnik Šikonja, Miloš D. Radović, Bojana Anđelković Ćirković, Nenad Filipović: Finite element modelling of cardiac ischemia and data mining application for ischemic detection and localization
  3. Domen Rački, Samo Drobne, Marija Bogataj: Metoda opredelitve števila funkcionalnih regij: aplikacija na NUTS 2 in NUTS 3 raven v Sloveniji
  4. Dejan Ognjenović, Janja Avbelj, Dorota Iwaszczuk, Uwe Stilla, Krištof Oštir: Samodejna koregistracija trirazsežnih modelov stavb z grafičnimi gradniki na podobah