Številke

Bibliografija osebe. Seznam zajema vsa gradiva in ne le tista, kje je oseba mentor.

Doktorska dela (10)

  1. Andreja Švab Lenarčič: Veččasovna klasifikacija pokrovnosti z optičnimi satelitskimi posnetki
  2. Tilen Urbančič: Ocenjevanje geometrične podobnosti oblakov točk aerolaserskega skeniranja
  3. Tina Peternel: Dinamika pobočnih masnih premikov na območju Potoške planine z uporabo rezultatov daljinskih in terestričnih geodetskih opazovanj ter in-situ meritev
  4. Janez Matos: Dejavniki prostorske razporeditve divjih odlagališč odpadkov
  5. Aleš Marsetič: Samodejna ortorektifikacija visokoločljivih optičnih satelitskih posnetkov
  6. Andrej Kobler: Nove metode za obdelavo podatkov letalskega laserskega skenerja za monitoring gozdnih ekosistemov
  7. Peter Lamovec: Določitev poplavljenih območij z uporabo daljinskega zaznavanja in strojnega učenja
  8. Peter Lamovec: Določitev poplavljenih območij z uporabo daljinskega zaznavanja in strojnega učenja
  9. Žiga Kokalj: Uporaba daljinskega zaznavanja pri modeliranju spremenljivk dinamičnega cestninjenja
  10. Dejan Grigillo: Samodejno odkrivanje stavb na visokoločljivih slikovnih virih za potrebe vzdrževanja topografskih podatkov

Magistrska dela (19)

  1. Leja Špiler: Opazovanje obsega ledu na Grenlandiji z daljinskim zaznavanjem
  2. Valentin Hegediš: Izdelava in analiza časovne vrste satelitskih posnetkov različnih virov
  3. Blaž Mikl: Analiza urbanega odtisa
  4. Tadeja Vok: Določanje vidnosti satelitov na obzorju z dvovrstičnimi elementi NORAD
  5. Blaž Lipuš: Analiza časovnih vrst satelitskih posnetkov Sentinel-2 na vektorskih podatkih
  6. Viktorija Stojcheska: Določanje višine oblakov iz enega satelitskega posnetka
  7. Klemen Stropnik: Uporaba programa FME za sistematično spremljanje vegetacije s satelitskimi posnetki
  8. Andreja Medved: Opazovanje suše s satelitskimi posnetki – uporabnost indeksov stanja vegetacije in standardiziranega padavinskega indeksa
  9. Meta Uršič: Uporaba podatkov daljinskega zaznavanja za opazovanje onesnaženosti zraka
  10. Ana Potočnik Buhvald: Regeneracija gozdov v Zgornji Mežiški dolini – zaznavanje sprememb z daljinskim zaznavanjem
  11. Jasmina Markovič: Izdelava modela površja iz letalskih posnetkov – uporaba novih fotogrametričnih metod in primerjava z lidarskimi podatki
  12. Uroš Jamnik: Klasifikacija pokrovnosti z uporabo podatkov OpenStreetMap in satelitskih posnetkov Sentinel-2
  13. Dejan Jenko: Objektna klasifikacija podatkov ortofota in laserskega skeniranja za aplikacijo v prostorskem načrtovanju
  14. Nika Mesner: Analiza možnosti uporabe samodejne klasifikacije podobe za vzdrževanje prostorskih podatkovnih zbirk
  15. Irena Rojko: Uporaba diferencialne radarske interferometrije za opazovanje premikov površja
  16. Ana Matičič: Opazovanje jamskih vhodov s termalnimi satelitskimi podatki
  17. Toja Požun: Analiza podatkovnega modela in podatkov registra nepremičnin
  18. Rok Cedilnik: Določanje temperature tal iz satelitskih posnetkov Landsat
  19. Andreja Švab Lenarčič: Uporaba lidarskih podatkov za klasifikacijo pokrovnosti

Diplomska dela (18)

  1. Polona Hrovat: Objektna klasifikacija s programom QGIS
  2. Primož Skledar: Analiza uporabnosti odprtokodnega programa Sentinel Application Platform za obdelavo satelitskih posnetkov
  3. Lucija Konda: Prenos in obdelava radarske slike padavin za Slovenijo
  4. Maruša Cestnik: Kako zelena so slovenska mesta
  5. Blaž Kuhar: Opazovanje razvoje mest s časovno vrsto satelitskih posnetkov
  6. Pia Gornik: Klasifikacija pokrovnosti z uporabo več časovnih satelitskih posnetkov Sentinel-2
  7. Patricija Vrhovšek: Analiza podatkov Landsat daljšega časovnega obdobja
  8. Klemen Ritlop: Določitev višin stavb iz lidarskih podatkov za namen izdelave popolnega ortofota
  9. Marko Grabljavec: Vulkanski pepel nad Slovenijo
  10. Dominik Štefan: Uporaba odprtokodnih programov za objektno usmerjeno analizo visoko ločljivega posnetka daljinskega zaznavanja
  11. Jernej Nejc Dougan: Samodejno prepoznavanje prehodov za pešce na digitalni sliki
  12. Ana Urbas: Vpliv instrumentalnih pogreškov na satelitski zajem porazdelitve antropogenih plinov v atmosferi
  13. Gašper Štebe: Ponovna obdelava meritev v položajni mreži HE Moste od 1950 do 2010
  14. Darja Vodišek: Opazovanje poplav s podatki daljinskega zaznavanja
  15. Urška Šorli: Georeferenciranje in analiza starih kart Ljubljane
  16. Janja Avbelj: Co-registration of tree-dimensional building models with image features from infrared video sequences
  17. Tine Zidarič: Uporaba posnetkov senzorja MODIS
  18. Urška Kanjir: Objektna klasifikacija rabe tal iz podatkov daljinskega zaznavanja

Druga dela (7)

  1. Bujar Fetai, Krištof Oštir, Mojca Kosmatin Fras, Anka Lisec: Extraction of visible boundaries for cadastral mapping based on UAV imagery
  2. Aleš Marsetič, Krištof Oštir, Mojca Kosmatin Fras: Automatic orthorectification of high-resolution optical satellite images using vector roads
  3. Dejan Ognjenović, Janja Avbelj, Dorota Iwaszczuk, Uwe Stilla, Krištof Oštir: Samodejna koregistracija trirazsežnih modelov stavb z grafičnimi gradniki na podobah
  4. Klemen Zakšek, Krištof Oštir, Tomaž Podobnikar: Osončenost površja Slovenije
  5. Tomaž Podobnikar, Krištof Oštir, Marjan Čeh: 7. bienalni simpozij Geografski informacijski sistemi v Sloveniji
  6. Klemen Zakšek, Krištof Oštir, Tomaž Podobnikar: Osončenost površja Slovenije
  7. Peter Lamovec, Krištof Oštir, Matjaž Mikoš: Flash floods and peak discharge estimation