Numbers

Bibliography of the person, including all types of documents, not only theses.

PhD theses (6)

  1. Lado Kutnar: Vpliv okoljskih dejavnikov na biotsko raznovrstnost pokljuških barjanskih smrekovij
  2. Katja Klančnik: Optične lastnosti rastlin vzdolž hidrološkega gradienta presihajočega jezera
  3. Luka Zajec: Vpliv prahu na spektralne in funkcionalne lastnosti listov navadne bukve (Fagus sylvatica L.)
  4. Nataša Dolinar: Primarna proizvodnja, razgradnja in glivna kolonizacija izbranih rastlinskih vrst na presihajočem Cerkniškem jezeru
  5. Luka Jan: Vpliv magnetnega polja na stopnjo rasti in fotokemično učinkovitost vodnega makrofita Lemna minor
  6. Ana Jurše: Ugotavljanje primernosti navadnega trsta (Phragmites australis) in različnih klonov topola (Populus spp.) za čiščenje odpadne vode s povišano slanostjo

MSc theses (26)

  1. Mojca Rudolf: Vpliv presihanja na aktivnost in primarno produkcijo vrst Phragmites australis in Carex elata na Cerkniškem jezeru
  2. Simona Ruf: Vpliv UV sevanja in selena na lastnosti hibridne ajde
  3. Lidija Štarkl: Ozaveščenost o nevarnostih pelinolistne ambrozije in pogostost senzibilizacije za alergene v vdihanem zraku pri izbranih skupinah ljudi v Brežiško-Krški kotlini
  4. Tjaša Sovdat: Optične lastnosti listov jelenovega jezika, rastočega v različnih svetlobnih razmerah
  5. Barbara Ferlin: Optične lastnosti listov in vsebnosti fitolitov v listih ječmena in pire
  6. Bojana Ropret: Optične lastnosti skorje pri izbranih grmovnih vrstah
  7. Urša Malovrh: Vpliv ultravijoličnega sevanja in suše na optične lastnosti listov prosa (Panicum miliaceum)
  8. Maja Dobravc: Vpliv ultravijoličnega sevanja in suše na prisotnost biominerolov v listih navadnega ječmena (Hordeum vulgare L.)
  9. Tamara Sakovič: Optične lastnosti listov rušnate masnice (Deschampsia caespitosa) z različnih rastišč
  10. Lea Pačnik: Razlike v izbranih ekofizioloških značilnostih japonskega (Fallopia japonica (Houtt.) Ronse Decraene) in češkega dresnika (Fallopia x bohemica (Chrtek & Chratkova) J. B. Bailey)
  11. Maja Haler: Pojavljanje in pogostost tujerodnih invazivnih rastlinskih vrst glede na spremenjenost obrežnega pasu reke Sotle
  12. Teja Bizjak: Vpliv različnih oblik žvepla na privzem kadmija pri ranem mošnjaku (Noccaea (Thlaspi) praecox)
  13. Hrvoje Malkoč: Optične lastnosti skorje navadne leske
  14. Mateja Piberčnik: Lastnosti listov tujerodnih vzpenjavk oljne bučke in navadne vinike in njun vpliv na domorodne vrbe
  15. Katarina Kacjan Žgajnar: Kakovost vode v Cerkniškem jezeru v odvisnosti od sezone in vodnega režima
  16. Mihaela Levpušček: Odbojnost in prepustnost svetlobnega sevanja pri listih navadne ciklame
  17. Sara Visintin: Pogostost in zastopanost izbranih invazivnih tujerodnih rastlinskih vrst v okolici Doberdobskega jezera
  18. Primož Dovč: Medsebojni vplivi osebkov male vodne leče z elektromagnetnimi valovanji
  19. Valentina Mavrič Klenovšek: Razširjenost tujerodnih invazivnih rastlinskih vrst ob spodnjem delu reke Save v odvisnosti od značilnosti obrežnega pasu
  20. Špela Prelogar Popit: Optične lastnosti listov navadnega pljučnika
  21. Jan Kavčič: Vpliv UV sevanja na akumulacijo silicija pri pšenici
  22. Urša Remic: Vsebnost selena pri vodnem jetičniku iz izbranih slovenskih vodotokov
  23. Janja Turk: Vpliv različnih oblik selena in joda na rast in razvoj navadne ajde
  24. Maja Humar: Izkoristek svetlobe in vode pri invazivnem tujerodnem velikem pajesenu (Ailanthus altissima (mill.) Swingle) in domorodnem malem jesenu (Fraxinus ornus L.)
  25. Eva Žemlja: Vpliv mikroklimatskih razmer na funkcionalne značilnosti izbranih vrst rastlin na Beli glavi
  26. Maja Dacar: Optične lastnosti cvetnega odevala črnega in blagodišečega teloha v različnih razvojnih fazah cveta

BSc theses (78)

  1. Gregor Šubic: Okoljska ocena in makrofiti reke Kolpe
  2. Katja Jurak: Sezonske spremembe rasti in glivne kolonizacije navadnega trsta (Phragmites australis) na Cerkniškem jezeru
  3. Polona Bergoč: The effects of habitat fragmentation on plant diversity in heathland (Drenthe, Netherlands)
  4. Primož Dolšina: Razširjenost in zastopanost tujerodnih invazivnih rastlinskih vrst v obrežnem pasu reke Ljubljanice
  5. Nina Obojnik: Razširjenost izbranih tujerodnih invazivnih rastlinskih vrst vzdolž reke Drete
  6. Marina Pančić: Odbojni spektri listov navadne streluše (Sagittaria sagittifolia)
  7. Darja Rizmal: Vpliv gnojenja z dušikom na citogenetski material šalotke (Allium cepa var. ascalonicum) z različnih območij
  8. Karmen Uranič: Spektralne lastnosti listov izbranih vrst rastlin na Cerkniškem jezeru
  9. Vesna Oražem: Vpliv obrasti na optične lastnosti vodnih listov prave potočarke in navadne streluše
  10. Živa Grobelšek: Vpliv prahu na optične lastnosti listov pri bukvi
  11. Katjuša Kanalec: Razumevanje fotosinteze pri dijakih tehniških gimnazij
  12. Bojana Ropret: Vpliv invazivne tujerodne vrste žlezava nedotika na okoljske razmere na rastišču
  13. Mateja Piberčnik: Vpliv invazivne tujerodne vrste oljna bučka na fizikalne razmere v habitatu
  14. Maja Uranič: Vpliv struktur na površini lista na odbojnost sevanja pri izbranih rastlinskih vrstah
  15. Amela Mrvoljak: Optične lastnosti listov plavčka (Salvinia auriculata)
  16. Anja Novak: Vpliv sezone na spreminjanje optičnih lastnosti velikega zimzelena
  17. Tjaša Sovdat: Optične lastnosti steljke lišaja Pseudevernia furfuracea
  18. Barbara Ferlin: Optične lastnosti navadnega vodnega oreška
  19. Barbara Jordan: Razširjenost izbranih invazivnih tujerodnih rastlinskih vrst v obrežnem pasu reke Krke od Otočca do izliva Krke v Krški vasi
  20. Urša Malovrh: Optične lastnosti listov rožmarinolistne vrbe
  21. Maja Oražem: Optične lastnosti skorje svilnatega drena
  22. Katja Prek Ljubetič: Optične lastnosti listov trstične pisanke
  23. Neva Jelenko: Optične lastnosti in vsebnost fitolitov pri navadnem trstu
  24. Valentina Budak: Optične lastnosti treh vrst slanuš
  25. David Baler Petrović: Pojavljanje in pogostost invazivnih tujerodnih rastlinskih vrst ob reki Ledavi
  26. Maja Dacar: Optične lastnosti cvetov črnega teloha
  27. Petra Pavić: Razumevanje fotosinteze med dijaki tehniških srednjih šol
  28. Polona Zakrajšek: Vsebnost kovin in radionuklidov v gobah na izbranih področjih v Sloveniji
  29. Nina Brčon: Razširjenost izbranih tujerodnih invazivnih rastlinskih vrst v obrežnem pasu reke Krke od Krške vasi do Otočca
  30. Petra Bašek: Spremembe gradientov vlažnosti in temperatur tal na območju Petelinjskega jezera
  31. Simona Trček: Makrofiti reke Ljubljanice
  32. Lea Bartha: Optične lastnosti listov vrste iz skupine močvirske spominčice in vodnega jetičnika
  33. Tea Lipičar: Razširjenost izbranih invazivnih tujerodnih vrst rastlin v obrežnem pasu reke Rižane
  34. Jožica Janežič: Optične lastnosti šotnega mahu
  35. Andrej Glišič: Okoljska ocena in makrofiti rek Pivke in Nanoščice
  36. Urša Pfajfar: Sezonska dinamika aktivnosti navadne ciklame (Cyclamen purpurascens)
  37. Petra Pleša: Učinki povečanega UV-B sevanja na iglice smreke (Picea abies)
  38. Maja Čič: Prilagoditve rastlin z amfibijskim značajem v presihajočih vodnih telesih
  39. Urša Pogačnik: Prilagoditve heterofilnih makrofitov v presihajočih vodnih telesih
  40. Lea Pačnik: Okoljska ocena in makrofiti vodotokov Rašica, Črni potok, Šentpavelščica in Kodeljevec
  41. Urška Kačar: Prilagoditve in mikorizacija rastlin z amfibijskim značajem v razmerah presihanja
  42. Andreja Kerin: Privzem Cd v različnih razvojnih fazah ranega (Thlaspi praecox) in modrikastega mošnjaka (Thlaspi caerulescens)
  43. Polona Maurič: Prilagoditve homofilnih makrofitov v presihajočih vodnih telesih
  44. Matevž Nedoh: Okoljska ocena in makrofiti reke Pesnice
  45. Petra Počkaj: Okoljska ocena in makrofiti Rižane
  46. Renata Rozman: Fitoremediacija sedimentov in drugih kontaminiranih zemljin
  47. Polonca Šerbec: Okoljska ocena in makrofiti reke Vipave
  48. Elena Štendler: Perifitonska združba v potoku Glinščica
  49. Andreja Tkavc: Citološke analize pitnih voda v Šaleški dolini z uporabo biotesta
  50. Mojca Gorjak: Okoljska ocena in makrofiti Ščavnice
  51. Špela Mechora: Okoljska ocena in makrofiti vodotokov Bloščice in Cerkniščice
  52. Petra Štrekelj: Vpliv selena na kalitev in razvoj kalic tatarske ajde
  53. Alma Mehle: Makrofiti in bakterijske združbe sedimentov v potokih Grosupeljščica in Podlomščica
  54. Andreja Peljhan: Sezonske spremembe rasti in mikorizne kolonizacije trstične pisanke (Phalaris arundinacea) na Cerkniškem jezeru
  55. Aleksandra Golob: Makrofiti Slivniškega jezera
  56. Mojca Mlinar: Odbojni spektri listov vodne dresni (Polygonum amphibium) in rumenega blatnika (Nuphar lutem)
  57. Ana Žnidaršič: Pomen izbranih abiotskih in biotskih dejavnikov za mineralno prehrano vinske trte (Vitis vinifera) sorte "Refošk" iz dveh vinogradov v Slovenski Istri
  58. Nina Gerjevič: Vsebnost selena pri makrofitih na Dolenjskem in Notranjskem
  59. Karmen Golob: Glivna kolonizacija črnikastega (Schoeus nigricans) in rjastega sitovca (S. ferrugineus) na Cerkniškem jezeru
  60. Sanja Traven: Razširjenost izbranih tujerodnih invazivnih vrst rastlin vzdolž reke Tržiške Bistrice
  61. Polona Valič: Optične lastnosti listov pri izbranih močvirskih rastlinskih vrstah
  62. Lucija Verdnik: Vpliv glivne kolonizacije na fiziološke parametre velikega poletnega zvončka, togega šaša, visokega trpotca ter močvirskega grinta na Cerkniškem jezeru
  63. Blažka Fele: Optične lastnosti listov treh vrst dristavcev
  64. Nastassia Rajh Vilfan: Sezonske spremembe odbojnosti svetlobnega sevanja pri listih visokega trpotca na Cerkniškem jezeru
  65. Barbara Škrjanec: Značilnosti obrežnega pasu in razširjenost izbranih tujerodnih invazivnih vrst rastlin vzdolž reke Sore
  66. Martin Vrhovšek: Vpliv selena na vodne rastline preraslolistni dristavec (Potamogeton perfoliatus), klasasti rmanec (Myriophyllum spicatum) in navadni rogolist (Ceratophyllum demersum)
  67. Suzana Kovač: Značilnosti habitatov izbranih tujerodnih invazivnih rastlinskih vrst v obrežnem pasu reke Savinje
  68. Judita Lea Krek: Vrstna sestava vegetacije vzdolž hidrološkega gradienta na Cerkniškem jezeru
  69. Helena Caserman: Optične lastnosti listov rušnate masnice in modre stožke
  70. David Gradinjan: Vpliv obrasti na optične lastnosti listov bleščečega in preraslolistnega dristavca
  71. Anja Štular: Optične lastnosti vodnih in zračnih listov vodne mete in velike zlatice
  72. Jasna Baloh: Privzem Cd, Zn in Pb ter arbuskularna mikoriza pri različnih populacijah ranega mošnjaka (Thlaspi praecox Wulf)
  73. Anja Hočevar: Vpliv ultravijoličnega sevanja in selena na optične lastnosti listov dveh vrst ajde
  74. Neža Kozak: Optične lastnosti listov izbranih rastlinskih vrst na Cerkniškem jezeru
  75. Griša Planinc: Optične lastnosti podpornih listov pri tevju
  76. Katja Ploj: Optične lastnosti listov navadnega bršljana
  77. Miran Renčelj: Makrofiti in okoljska ocena vodotokov zahodnega dela Dravskega polja
  78. Daniela Myriam Vengust: Sezonska dinamika rasti in glivne kolonizacije pri visokem trpotcu na območju Cerkniškega jezera

Other documents (48)

  1. Mateja Grašič, Matevž Likar, Katarina Vogel-Mikuš, Tijana Samardžić, Alenka Gaberščik: Decomposition rate of common reed leaves depends on litter origin and exposure location characteristics
  2. Alenka Gaberščik: The laws of nature also apply to human society
  3. Polona Maurič: Prilagoditve homofilnih makrofitov v presihajočih vodnih telesih
  4. Polonca Šerbec: Okoljska ocena in makrofiti reke Vipave
  5. Petra Počkaj: Okoljska ocena in makrofiti Rižane
  6. Matevž Nedoh: Okoljska ocena in makrofiti reke Pesnice
  7. Elena Štendler: Perifitonska združba v potoku Glinščica
  8. Urška Kačar: Prilagoditve in mikorizacija rastlin z amfibijskim značajem v razmerah presihanja
  9. Urša Pfajfar: Sezonska dinamika aktivnosti navadne ciklame (Cyclamen purpurascens)
  10. Lea Pačnik: Okoljska ocena in makrofiti vodotokov Rašica, Črni potok, Šentpavelščica in Kodeljevec
  11. Igor Glišič: Okoljska ocena in makrofiti rek Unice, Obrha in Raka
  12. Maja Klemenc: Glivna infekcija in anatomske značilnosti rastlin z amfibijskim značajem
  13. Urša Pogačnik: Prilagoditve heterofilnih makrofitov v presihajočih vodnih telesih
  14. Andreja Tkavc: Citološke analize pitnih voda v Šaleški dolini z uporabo biotesta
  15. Špela Mechora: Okoljska ocena in makrofiti vodotokov Bloščice in Cerkniščice
  16. Katarina Kacjan Žgajnar: Kakovost vode v Cerkniškem jezeru v odvisnosti od sezone in vodnega režima
  17. Petra Pleša: Učinki povečanega UV-B sevanja na iglice smreke (Picea abies)
  18. Petra Štrekelj: Vpliv selena na kalitev in razvoj kalic tatarske ajde
  19. Alenka Gaberščik, John Murlis: The role of vegetation in the water cycle
  20. Mateja Grašič, Maja Dacar, Alenka Gaberščik: Comparative study of temporal changes in pigments and optical properties in sepals of Helleborus odorus and H. niger from prebloom to seed production
  21. Igor Zelnik, Urška Kuhar, Matej Holcar, Mateja Germ, Alenka Gaberščik: Distribution of vascular plant communities in Slovenian watercourses
  22. Gorazd Urbanič, Barbara Debeljak, Urška Kuhar, Mateja Germ, Alenka Gaberščik: Responses of freshwater diatoms and macrophytes rely on the stressor gradient length across the river systems
  23. Mateja Grašič, Mateja Germ, Katarina Vogel-Mikuš, Nik Ojdanič, Alenka Gaberščik, Aleksandra Golob: Fertilisation with potassium silicate exerted little effect on production parameters of cucumbers exposed to UV and drought
  24. Igor Zelnik, Valentina Mavrič Klenovšek, Alenka Gaberščik: Complex undisturbed riparian zones are resistant to colonisation by invasive alien plant species
  25. Mateja Grašič, Mateja Piberčnik, Igor Zelnik, Dragan Abram, Alenka Gaberščik: Invasive alien vines affect leaf traits of riparian woody vegetation
  26. Mateja Grašič, Tjaša Sovdat, Alenka Gaberščik: Frond optical properties of the fern Phyllitis scolopendrium depend on light conditions in the habitat
  27. Alenka Gaberščik, Igor Zelnik: Hydrology-shaped plant communities
  28. Mateja Germ, Alenka Gaberščik, Ingrid Spahić: Morphological, biochemical and physiological responses of Indian cress (Tropaeolum majus) to elevated UV-B radiation
  29. Alenka Gaberščik, Mateja Grašič, Dragan Abram, Igor Zelnik: Water level fluctuations and air temperatures affect common reed habitus and productivity in an intermittent wetland ecosystem
  30. Matevž Likar, Mateja Grašič, Blaž Stres, Marjana Regvar, Alenka Gaberščik: Original leaf colonisers shape fungal decomposer communities of Phragmites australis in intermittent habitats
  31. Andrej Peternel, Alenka Gaberščik, Igor Zelnik, Matej Holcar, Mateja Germ: Long-term changes in macrophyte distribution and abundance in a lowland river
  32. Alenka Gaberščik, Mateja Grašič, Katarina Vogel-Mikuš, Mateja Germ, Aleksandra Golob: Water shortage strongly alters formation of calcium oxalate druse crystals and leaf traits in Fagopyrum esculentum
  33. Mateja Grašič, Aleksandra Golob, Katarina Vogel-Mikuš, Alenka Gaberščik: Severe water deficiency during the mid-vegetative and reproductive phase has little effect on proso millet performance
  34. Mateja Germ, Ivan Kreft, Alenka Gaberščik: UV-B radiation and selenium affected energy availability in green alga Zygnema
  35. Mateja Germ, Vekoslava Stibilj, Samo Kreft, Alenka Gaberščik, Franja Pajk, Ivan Kreft: Selenium concentration in St. John`s wort (Hypericum perforatum l.) herb after foliar spraying of young plants under different UV-B radiation levels
  36. Mateja Germ, Vekoslava Stibilj, Samo Kreft, Alenka Gaberščik, Ivan Kreft: Flavonoid, tannin and hypericin concentrations in the leaves of St. John-s wort (Hypericum perforatum L.) are affected by UV-B radiation levels
  37. Tadeja Trošt Sedej, Alenka Gaberščik: The effects of enhanced UV-B radiation on physiological activity and growth of Norway spruce planted outdoors over 5 years
  38. Nataša Dolinar, Mojca Rudolf, Nina Kržič, Alenka Gaberščik: Environmental changes affect ecosystem services of the intermittent Lake Cerknica
  39. Nataša Dolinar, Alenka Gaberščik: Mycorrhizal colonization and growth of Phragmites australis in an intermittent wetland
  40. Urška Kuhar, Mateja Germ, Alenka Gaberščik: Habitat characteristics of the alien species Elodea canadensis in Slovenian watercourses
  41. Urška Kuhar, Mateja Germ, Alenka Gaberščik, Gorazd Urbanič: Development of a River Macrophyte Index (RMI) for assessing river ecological status
  42. Špela Mechora, Vekoslava Stibilj, Tjaša Radešček, Alenka Gaberščik, Mateja Germ: Impact of Se (VI) fertilization on Se concentration in different parts of red cabbage plants
  43. Katja Klančnik, Mojca Mlinar, Alenka Gaberščik: Heterophylly results in a variety of "spectral signatures" in aquatic plant species
  44. Katja Klančnik, Marina Pančić, Alenka Gaberščik: Leaf optical properties in amphibious plant species are affected by multiple leaf traits
  45. Georg A. Janauer, Mateja Germ, Matej Holcar, Igor Zelnik, Alenka Gaberščik: Distribution of the macrophyte communities in the Danube reflects river serial discontinuity
  46. Mateja Germ, Vanja Janež, Alenka Gaberščik, Igor Zelnik: Diversity of macrophytes and environmental assessment of the Ljubljanica River (Slovenia)
  47. Gregor Muri, Alenka Gaberščik: PHARE interlaboratory studies in Slovenia
  48. Nik Ojdanič, Matej Holcar, Aleksandra Golob, Alenka Gaberščik: Environmental extremes affect productivity and habitus of common reed in intermittent wetland