Številke

Bibliografija osebe. Seznam zajema vsa gradiva in ne le tista, kje je oseba mentor.

Doktorska dela (8)

  1. Simon Starček: Uporabnost zbirk prostorskih podatkov in njihove kartografske upodobitve za potrebe obdavčitve nepremičnin
  2. Jerneja Fridl: Vsebina in načela oblikovanja šolskih zemljevidov
  3. Aleš Marsetič: Samodejna ortorektifikacija visokoločljivih optičnih satelitskih posnetkov
  4. Joc Triglav: Analiza pomena geolokacije kot funkcije časa
  5. Igor Bizjak: Medmrežni model javne participacije v procesu urbanističnega planiranja
  6. Dunja Zupan Vrenko: Oblikovanje kart v spletnih pregledovalnikih in spletno kartiranje
  7. Miha Jukić: Končni elementi za modeliranje lokaliziranih porušitev v armiranem betonu
  8. Aldo Sošić: Kartografija Istre s posebnim poudarkom na razvoju kartografskega izražanja

Magistrska dela (24)

  1. Matic Godnič: Navidezni prelet odseka kolesarske poti Mojstrana - Kranjska Gora
  2. Marta Lipoglavšek: Izdelava kart igrišča Golf Grad Otočec
  3. Adna Vukalić: Izdelava turistične karte jezera Jasna in okolice
  4. Nina Črnigoj: Analiza višin planinsko zanimivih vrhov in drugih značilnih točk v Sloveniji
  5. Juš Gašparič: Projekt izdelave karte pohodniške poti po Kamniški Bistrici
  6. Sabina Glavič: Navidezni prelet izbranega odseka kolesarske poti
  7. Neža Ema Komel: Nadgradnja obstoječih algoritmov za tvorjenje plastnic topografskih kart kraškega površja
  8. Ana Lončarić: Izdelava realistične upodobitve gradu Mokrice in okolice
  9. Nina Vidic: Analiza oblikovanja in razumevanja tematskih kartografskih znakov na slovenskih, poljskih in španskih turističnih kartah
  10. Maša Arnež: Oblikovanje spletnih kart na osnovi podatkovne baze Planinske Zveze Slovenije
  11. Alexandre Espigares Donaire: Primerjalna analiza evropskih tehničnih predpisov o načrtovanju cest
  12. Anita Anželak: Primerjava makete Triglava ob Bohinjskem jezeru z dejansko obliko gore
  13. MAJA KOZOLE: Izdelava in upodobitve modela gradu Brestanica
  14. Miha Bevcer: Pregled in analiza podatkov o kolesarskih poteh v Sloveniji
  15. Mateo Turčić: Izdelava 3D modela gradu Smlednik iz posnetkov brezpilotnega letalnika
  16. Tina Pirnat: Izdelava 3D-modela poslovne stavbe za kataster nepremičnin
  17. Staš Dobrila: Primerjava programskih orodij pri izdelavi 3D-upodobitve površja
  18. Barbara Fröhlich: Kartografski prikaz ocenjene potresne ranljivosti in pričakovane poškodovanosti stavb v slovenskih občinah
  19. Petra Zajšek: Kartografski prikaz razvoja naselja Mengeš
  20. Filip Pavelić: Kartografska in geodetska dela pri izdelavi "Navodil o uporabi letališča Otočac"
  21. Žana Flander: Primerjava oblikovanja državnih topografskih kart merila 1 : 25 000 v Sloveniji, Španiji in na Poljskem
  22. Uroš Rozman: Prostorska umestitev Dravske kolesarske poti med Dravogradom in Središčem ob Dravi
  23. Simon Starček: Izgradnja objektnega kataloga digitalne navigacijske baze za učinkovito navigacijo intervencijskih vozil
  24. Mateja Langus: Uporaba večpredstavnostne kartografije pri pouku geografije

Diplomska dela (118)

  1. Sašo Weixler: Izdelava tematske karte razširjenosti boksa v Sloveniji
  2. Blaž Šušteršič: Projekt izdelave karte dostopov na Martuljške gore
  3. Gaja Medved: Izdelava taktilne karte izbranega območja v Litvi
  4. Anja Novak: Projekt karte za tekmovanja v planinski orientaciji
  5. Marko Mauhar: Izdelava karte zgornje doline Kolpe iz podatkov OpenStreetMap
  6. Sara Joveska: Uporabnost in ustreznost kartografskih prikazov spletnih kartografskih strežnikov
  7. Matej Kosi: Arhiviranje listov temeljnega topografskega načrta (TTN)
  8. David Zajec: Analiza zrnavosti pobočnih odkladnin s pomočjo analize slik
  9. Neža Ema Komel: Pridobivanje podatkov o objektih soške fronte iz podatkov aerolaserskega skeniranja
  10. Matjaž Pukšič: Izdelava spletne turistične karte občine Trnovska vas
  11. Katarina Jamnik: Izdelava spletne karte prikaza podzemnih komunalnih vodov
  12. Nina Stajnko: Analiza kart slovenskega ozemlja 18. in 19. stoletja
  13. Marko Berus: Kartografska podpora študiji potresa v Brežicah 1917
  14. Zvonimir Bano: Vzpostavitev geodetske mreže za potrebe zakoličbe objekta
  15. Karmen Zupančič: Izdelava spletne karte občine Žužemberk
  16. Gašper Cerar: Samodejno izdelovanje kart gostote vegetacije s pomočjo LiDAR-skega snemanja za potrebe orientacijskega teka
  17. Špela Šega: Analiza in primerjava navigacijskih programov in naprav
  18. Simon Šajn: Izdelava športnoturistične karte kraškega roba nad Ilirsko Bistrico
  19. Maša Arnež: Izdelava kartografsko oblikovanega posterja trajnostno razvojnega cilja "Podnebni ukrepi"
  20. Matija Uršič: Raziskava stabilnosti parametrov notranje orientacije fotoaparata v brezpilotnem letalnem sistemu in njihov vpliv na položajno točnost izdelkov
  21. Jernej Moderc: Primerjava podatkov o skupnem vzponu vzdolž posnetih GPS-sledi glede na metodo določitve
  22. Miha Marolt: Zasnova in izdelava tematskih kart za potrebe informacijske infrastrukture Triglavskega narodnega parka
  23. Sunčica Ećimović Selak: Spreminjanje namenske rabe prostora s primerjavo podatkov občinskih prostorskih aktov na primeru občin Metlika in Semič
  24. Mitja Domajnko: Izdelava kart za Slovenska pustolovska tekmovanja
  25. Tina Bradan: Izračun in kartografski prikaz geometričnega središča Slovenije
  26. Peter Žličar: Izdelava aplikacije za vodenje uporabnika po planinskih poteh v Sloveniji
  27. Andreja Sinkovič: Analiza uporabe topografskih kart pri tekmovalcih Slovenske treking lige
  28. Tin Kastelic: Uporaba prostovoljnih geografskih informacij za izboljšanje kriznega upravljanja in vodenja v primeru naravnih in drugih nesreč
  29. Maja Mauko: Vpliv razdalje na delovno mobilnost v urbana središča Slovenije
  30. Ambrož Ložar: Izdelava spletne karte varnih poti za gibalno ovirane osebe na območju ožjega središča Ljubljane
  31. Natali Komadina: Geodetska dela pri legalizaciji nezakonito zgrajenih objektov v Republiki Hrvaški
  32. Andrej Hlača: Preizkus instrumentov Leica TC605L in Leica TCRP1201+ po standardu ISO 17123-3
  33. Domen Ovčar: Ocena kakovosti določitve položaja z RTK-metodo izmere na višjih nadmorskih višinah
  34. Grega Šoič: Izdelava geodetskega načrta na podlagi podatkov aerolaserskega skeniranja
  35. Anja Slapničar: Učinkovitost zaznavanja znakovnih in fotorealističnih kartografskih upodobitev
  36. Matej Zupanec: Analiza števila funkcionalnih regij v Sloveniji v obdobju 2000-2010
  37. Jana Škerbina: Izbira optimalne geometrije terestričnih geodetskih mrež za opazovanje stabilnosti jezov hidroelektrarn
  38. Edvard Lavrič: Izdelava kartografske dokumentacije načrtovane cestne povezave med Slovenijo in Avstrijo
  39. Medard Hergold: Mobilne aplikacije za spremljanje treniranja športnikov
  40. Boštjan Zabret: Multisenzorski merilni sistemi in njihova aplikacija v industriji
  41. Teja Snoj: Prostorsko časovna upodobitev plazu odlagališča Boršti
  42. Ana Potočnik Buhvald: Zasnova kolesarske poti in izdelava turistične kolesarske karte na severnih obronkih Uršlje gore
  43. Metka Majerič: Pregled uvedbe direktive INSPIRE v topografskih bazah Nemčije in Slovenije
  44. Simona Vesel: Vključevanje dodatnih meritev v postopek izboljšave kakovosti katastrskih načrtov
  45. Ana Jeseničnik: Analiza sprememb parcelne strukture ob državni meji v k.o. Koprivna v obdobju 1826-2014
  46. Rok Slavec: Analiza planinskih kart Planinske zveze Slovenije v skladu z določili redakcijskega načrta
  47. Irena Kalan: Zasnova turistične karte kolesarskih stez Ljubljane
  48. Rok Gričnik: Spletna predstavitev muzejev občine Zreče v okolju Google Zemlja
  49. Darko Pasarić: Izdelava napredne spletne karte za gorsko kolesarjenje
  50. Katarina Jurić: Izdelava objektnega kataloga za zajem topografskih podatkov v programu SocetSet
  51. Ana Lenarčič: Opis prostorsko-časovne kakovosti državnih fotogrametričnih in kartografskih izdelkov
  52. Petra Ahačič: Izdelava turističnega spletnega portala Občine Žirovnica
  53. Andreja Rejec: Analiza določitve transformacijskih parametrov na območju Čepovanske doline
  54. Matic Kotnik: Semantični katalog gradbenih produktov
  55. Jernej Tekavec: Razvoj in analiza metod za sestavo GPS dvojnih faznih razlik
  56. Marko Marko: Kartografski sistem za prostorsko planiranje na morju
  57. Tina Lombar: Analiza prisotnosti vodne pare v ozračju iz opazovanj GNSS
  58. Samo Kumar: Vzpostavitev in kalibracija mobilnega laserskega sistema
  59. Ana Hostnik: Analiza postopkov obdelave podatkov terestričnega laserskega skeniranja v programu RiSCAN PRO
  60. Marjana Malnar: Izdelava trirazsežnega modela mesta Kostanjevica na Krki in prikaz poplavljanja reke Krke
  61. Aleksandra Draksler: Izdelava lentikularne karte osrednjega dela Julijskih Alp
  62. Boštjan Vidmar: Oblikovanje trirazsežnih kartografskih znakov za vzpostavitev abstraktne 3D upodobitve mesta Praga
  63. Kaja Marinšek: Analiza ter modeliranje postopkov komasacij kmetijskih zemljišč na Finskem
  64. Marlenka Fras: Študija ortodrome in loksodrome na krogli, elipsoidu ter v kartografskih projekcijah
  65. Martina Kavčnik: Preučevanje metodologije za določanje pridelovalne sposobnosti zemljišč v zemljiškem katastru - bonitiranje
  66. Jure Tršar: Priprava topografskih podlag za izgradnjo smučarsko tekaškega centra Logatec
  67. Aleksander Perc: Izdelava modela vasi Šentrupert iz podatkov aerolaserskega skeniranja
  68. Ivan Langella: Določitev koordinat stebrov in višine reperja v učilnici "Zimske vaje"
  69. Manca Likar: Raziskava vloge upravnih enot pri izvajanju upravnih komasacij v Sloveniji
  70. Tina Damjanovič: Sistem tematskih kart za gospodarjenje z vodami
  71. Marko Kučan: Geodetske mreže za posebne namene
  72. Mateja Valenčak: Kontrola površin zemljišč za namen subvencij v kmetijstvu v Republiki Sloveniji
  73. Primož Kambič: Analiza karte Kranjske J. D. Florjančiča iz leta 1944
  74. Jože Bučar: Izdelava časovno spremenljivega trirazsežnostnega kartografskega prikaza KO Šentjernej
  75. Uroš Arnež: Izdelava dinamičnega kartografskega modela odseka reke Soče
  76. Gorazd Drofenik: Določitev vertikalnih premikov reperjev na območju Ljubljanskega barja
  77. Bojan Šavrič: Določitev polinomske enačbe za naravno zemljino kartografsko projekcijo
  78. Jerneja Šajn: Analiza strokovnih terminov v geodeziji
  79. Maja Parovel: Primerjalna analiza kontrole urbanizacije v Sloveniji in na Švedskem
  80. Kristina Luzar: Analiza kategorij urejenosti funkcionalnih zemljišč na primeru večstanovanjskih sosesk v Trbovljah
  81. Urban Hrvatin: Izbiranje ekvivalentne kartografske projekcije za kartiranje kontinentov
  82. Simona Zavec: Izdelava trirazsežnega modela stavbe na primeru Plečnikove hiše v Ljubljani
  83. Iva Mihajlović: Oblikovanje kartografskih znakov za vektorsko karto VMap 2
  84. Miroslav Antolič: Zasnova in priprava turistične karte Sv. Trojica v programu GEOS
  85. Zdravko Zadravec: Oblikovanje in tehnologija izdelave in reprodukcije turistične karte Sveta Trojica
  86. Jaka Kotnik: Analiza kakovosti baze planinskih poti
  87. Gregor Andrejc: Zasnova turistične karte Mislinjske doline
  88. Slavko Zec: Izdelava reliefne karte Pomurja
  89. Uroš Bernik: Zasnova in izdelava interaktivne karte občine Žirovnica
  90. Nataša Tavčar: Vloga kartografije v navigacijskih sistemih za vodenje in sledenje vozil
  91. Dominik Fajdiga: Vzpostavitev interaktivne geološke karte Slovenije na osnovi baze geoloskih podatkov
  92. Miha Verbič: Zasnova in izdelava zgodovinskih kart za knjigo "Boj na Holmcu"
  93. Matjaž Škrinjar: Vzpostavitev in oblikovanje spletne navigacijske karte Evrope
  94. Igor Sirnik: Izdelava turistične karte Albufere na osnovi podatkov lokalne topografske baze
  95. Iztok Rojc: Nadgradnja kartografskih baz za potrebe navigacijskih sistemov
  96. Peter Hari: Sodobne tehnologije razmnoževanja kart
  97. Matej Penič: Zasnova turistične karte občine Žirovnica
  98. Bogdan Skrbinšek: Analiza potreb občine Slovenska Bistrica po topografskih podlagah
  99. Katarina Rauh: Analiza in uporaba časopisnih kart
  100. Blaž Kovačič: Izdelava aplikacije za spletno evidentiranje popravkov topografskih kart
  101. Metka Malnar: Priprava nacionalnega poročila "Kartografija v Sloveniji 2002 - 2006"
  102. Jana Per: Projekt preboja Železne in Babje jame
  103. Gašper Genorio: Dopolnjevanje spletne baze GPS sledi
  104. Boštjan Golež: Možnosti zajema in prikaza kolesarskih poti
  105. Jasmina Levičar: Spletna kartografija in oblikovanje interaktivnih kart na podlagi zbirk ZRC SAZU
  106. Maks Kvas: Karte za pustolovska tekmovanja
  107. Teja Oman: Analiza primernosti terena za turno smučanje
  108. Miha Hauptman: Zasnova in izdelava kolaboracijske turistične karte mesta Škofja Loka
  109. Lea Bauman: Zasnova in izdelava Tipnega atlasa držav Evropske unije za slepe in slabovidne osebe
  110. Gorazd Dolšek: Izdelava 3R-upodobitve predvidenega železniškega koridorja
  111. Aljaž Lesjak: Izdelava panoramskih kart s sodobnimi programskimi orodji
  112. Matevž Domajnko: Oblikovanje znakovnega in foto-realističnega trirazsežnega kartografskega prikaza
  113. Tomaž Mačus: Uporaba globalnega navigacijskega satelitskega sistema Navstar GPS v vojaške namene
  114. Tina Turk Hafnar: Priprava osnutka priročnika s področja prostorske informatike za potrebe Slovenske vojske
  115. Katarina Kotnik: Geografski informacijski sistem in njegova uporabnost na področju varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami
  116. Nina Kovač: Stopnja uporabe prostorske informatike v Slovenski vojski
  117. Matjaž Špilak: Vzpostavitev vektorskih kart za območje Slovenije v skladu s specifikacijo VMAP
  118. Urša Kisovec: Možnosti uporabe GPS v krajinskem načrtovanju

Druga dela (11)

  1. Anka Lisec, Mojca Kosmatin Fras, Dejan Grigillo, Marjan Čeh, Klemen Kozmus Trajkovski, Bujar Fetai, Urška Drešček, Tilen Urbančič, Jernej Tekavec, Polona Pavlovčič Prešeren, Klemen Kregar, Krištof Oštir, Samo Drobne, Dušan Petrovič, Barbara Trobec: Ovrednotenje različnih načinov označitve katastrskih mejnikov za fotogrametrično izmero z letalnikom in analiza njihovega vpliva na položajno točnost oblaka točk in ortofota
  2. Klemen Kozmus Trajkovski, Dejan Grigillo, Dušan Petrovič: Optimization of UAV flight missions in steep terrain
  3. Matej Babič, Dušan Petrovič, Jošt Sodnik, Božidar Soldo, Marko Komac, Olena Chernieva, Miha Kovačič, Matjaž Mikoš, Michele Calì: Modeling and classification of alluvial fans with DEMs and machine learning methods
  4. Dušan Petrovič, Dejan Grigillo, Mojca Kosmatin Fras, Tilen Urbančič, Klemen Kozmus Trajkovski: Geodetic methods for documenting and modelling cultural heritage objects
  5. Boštjan Vidmar, Tomaž Vec: Osnove dobre komunikacije z otroki in njihovimi starši
  6. Kristijan Boček, Simon Starček,, Dušan Petrovič: Spatio-temporal analysis of the state of sports facilities in Slovenia from 1975 to 2012
  7. Dejan Grigillo, Mojca Kosmatin Fras, Dušan Petrovič: Automatic extraction and building change detection from digital surface model and multispectral orthophoto
  8. Gregor Vode, Tina Damjanovič, Kaja Marinšek, Teja Snoj, Jana Škerbina, Dušan Petrovič: Izdelava globusa Slovenije
  9. Kaja Vidmar, Dušan Petrovič, Tomaž Podobnikar, Dejan Grigillo, Klemen Kozmus Trajkovski, Anja Vrečko, Tilen Urbančič, Mojca Kosmatin Fras: Kaj pa topografija? Stanje in kakovost topografskih podatkov v Sloveniji
  10. Dušan Petrovič, Tomaž Podobnikar: Use of airborne laser scanning data for updating topographic maps in hilly andmountain areas
  11. Dušan Petrovič: 5. mednarodni simpozij o lokacijskih storitvah (LBS) in telekartografiji