Številke

Bibliografija osebe. Seznam zajema vsa gradiva in ne le tista, kje je oseba mentor.

Doktorska dela (3)

  1. Mateja Klun: Analiza kondicijskega stanja betonskih težnostnih pregrad z uporabo sodobnih eksperimentalnih in numeričnih metod
  2. Pavel Žvanut: Toplotna analiza velikih ločno-težnostnih betonskih pregrad
  3. Anka Ilc: Nelinearna analiza masivnega betona pri postopni gradnji

Magistrska dela (14)

  1. Vasja Hodnik: Analiza možnosti optimizacije energetske proizvodnje HE Moste na Savi
  2. Blaž Košorok: Analiza možnosti optimizacije energetske proizvodnje HE Medvode na Savi
  3. Gregor Grbec: Optimizacija obratovanja mHE Ceršak na Muri
  4. Andrej Sedej: Možnost zmanjšanja vnosa emisij delcev v zunanji zrak z nadomestitvijo klasičnega načina gradnje z gradnjo brez izkopa pri gradnji podzemne linijske infrastrukture
  5. Natalija Likar Koselj: Umeščanje hidroelektrarn v prostor na primeru Slovenije in Škotske
  6. Valentina Kuzma: Identifikacija, analiza in upravljanje tveganj v projektih izgradnje na osnovi javno-zasebnega partnerstva
  7. Nina Podvornik: Metodologija analize stroškov in koristi za investicije v prometno infrastrukturo na osnovi Poročila vplivov na okolje
  8. Anton Štihec: Primerjalna analiza razvojnih priložnosti ob umestitvi in gradnji hidroelektrarn na reki Muri v Avstriji in HE Hrastje Mota v Sloveniji
  9. Janez Zakrajšek: Izkoriščanje energetskega potenciala vodotokov s poudarkom na ohranjanju narave
  10. Yaser Ghafoori: Design and static analysis of arch dam using software SAP2000
  11. Jure Šimic: Analiza procesa prostorskega umeščanja HE na srednji Savi v prostor s prikazom optimizacije upravljanja projekta z uporabo programske opreme Primavera
  12. Špela Žnidaršič: Določitev optimalne adiabatne krivulje za masivne betone na HE Brežice
  13. Nejc Andrejka: Izdelava strokovnih podlag za študijo izvedljivosti investicijskega projekta mHE Osolin
  14. Luka Javornik: Novelacija obratovanja HE Vrhovo z vidika upravljanja s plavinami na območju akumulacije

Diplomska dela (88)

  1. Boštjan Furman: Izdelava projekta organizacije gradnje za izvedbo večnamenske športne dvorane in dvonivojskega parkirišča v občini Lukovica
  2. Rok Rošer: Uporaba optičnih kablov za spremljanje propustnosti energetskih nasipov
  3. Luka Majko: Uporaba cementirane zemljine za zaščito visokovodnih nasipov
  4. Gašper Černigoj: Analiza posledic porušitve pregrade Vogršček
  5. Simon Bračič: Analiza posledic porušitve pregrade Drtijščica
  6. Matej Gabrijel: Učinkovita priprava in izvajanje gradbenega projekta
  7. Tomaž Svažič: Analiza možnosti energetske izrabe HE Žegar na reki Zrmanji
  8. Matic Zupančič: Energijska analiza zasnove lesene večstanovanjske modularne stavbe
  9. Maja Muzica: Zasnova prehoda za vodne organizme na Cajhnovem jezu na Savi
  10. Gregor Nučič: Projekt dvoetažnega poslovno proizvodnega objekta
  11. Miha Sever: Primerjalna analiza investicije klasične in skoraj nič energijske zidane stanovanjske stavbe
  12. Špela Križnar: Izgradnja gospodarskega poslopja sofinanciranega s pomočjo evropskih sredstev
  13. Gregor Dežman: Stroškovna in terminska analiza projekta gradnje vrtca
  14. Sašo Žepuhar: Slamnata kritina nekoč in danes
  15. Polona Piltaver: Primerjava pretočnosti Želimeljščice med leti 1985 in 2015
  16. Gregor Strehar: Analiza ureditev iztočnih objektov na vodnih zadrževalnikih
  17. Simon Lesjak: Načrtovanje ribjih prehodov - primer ureditve ribjega prehoda na Homškem jezu
  18. Klemen Zimic: Možnosti večnamenske izrabe vode mHE Možnica
  19. Miha Tallarini: Analiza varnosti sistema pregrad Mavčiče-Medvode
  20. Aljoša Janežič: Analiza varnosti pregrade Vrhovo
  21. Andraž Kete: Analiza varnosti sistema pregrad Moste-Završnica
  22. Neva Siebenreich: Ocena potresne odpornosti stavbe UL FGG na Hajdrihovi ulici s programoma 3Muri in SAP2000
  23. Erik Raspet: Temperaturno-vlažnostna analiza masivnega betona z izpeljanim končnim elementom
  24. Lea Ribič: Verjetnostna analiza pretočnih volumnov s programskim orodjem HEC - SSP
  25. Uroš Jakin: Načrtovanje turizma na podeželju na primeru občine Brda
  26. Miha Erbežnik: Primerjava statičnega in dinamičnega obremenilnega preizkusa testnega pilota v barjanskih tleh
  27. Lidija Ržek: Varovanje arheoloških najdišč in situ s prekrivanjem
  28. Nejc Benedik: Analiza lokacije HE Zalog na srednji Savi
  29. Damir Turk: Tehnike križanj predvidenih cevovodov z obstoječo infrastrukturo
  30. Gregor Žvokelj: Analiza cen stanovanjskih hiš v izbranih slovenskih in italijanskih lokalnih skupnostih
  31. Luka Božič: Utrjevanje poškodovanih zidov s steklenimi vrvicami in epoksidnimi smolami
  32. Mojca Čebul: Ocena energetskega potenciala mHE Mešič na Paki
  33. Sebina Hasani: Primerjava tehnologij gradnje pregrad iz valjanega betona
  34. Branka Trebušak: Obnašanje vodnih pregrad v primeru izzvane obtežbe
  35. Matevž Menih: Analiza vpliva izbranega obdobja meritev na rezultate verjetnostnih analiz visokovodnih konic
  36. Rok Vogrinčič: Dinamična analiza betonske težnostne pregrade s programskim orodjem RS-DAM
  37. Andrej Adamič: Vpliv razpokanosti na varnost betonskih težnostnih pregrad
  38. Nejc Bedek: Ocena hidroenergetskega potenciala reke Reke na lokaciji Topolc
  39. Janez Mejavšek: Idejna zasnova malega vodnega zbiralnika v vasi Hruševo
  40. Žiga Šebenik: Testiranje uporabnosti programskega vmesnika SAP2000
  41. Janja Cekuta: Analiza postopka pridobivanja sredstev Kohezijskega sklada na primeru sofinanciranja projekta s področja varstva okolja
  42. Tadej Birtič: Primerjava metod za vrednotenje rezultatov preskusa abrazijske odpornosti betonov po postopku ASTM C 1138
  43. Tomaž Žitek: Pojavljanje nitratov in pesticidov v vodovodnem sistemu Murska Sobota
  44. Klemen Simončič: Izračun hidroenergetskega potenciala potoka Pendirjevka pri Šentjerneju
  45. Simon Vilhar: Možnosti izkoriščanja vodnega potenciala na jezu na Gruberjevem prekopu
  46. Nejc Potočnik: Kazalci za sprotno vrednotenje hidrološke suše
  47. Anja Kotar: Vpliv podnebnih sprememb na visoke pretoke Vipave
  48. Ester Džamastagić: Ocena energetskega potenciala akumulacije Vogršček
  49. Viktor Torkar: Primerjava 2D in 3D analize hudourniške pregrade s programom Midas GTS
  50. Samir Ajeti Daris: Uporaba armaturnih geosintetikov pri geotehničnih gradnjah
  51. Matjaž Urh: Tehnologija priprave abrazijsko odpornih betonov z dodatkom gume
  52. Aleš Mušič: Rekonstrukcija varnostnega preliva na desnem boku pregrade Prigorica
  53. Nejc Čož: Okvirna ocena posledic porušitve štirih slovenskih zemeljskih pregrad
  54. Janko Firšt: Organizacija gradnje v primeru sanacije pokopališča Barbara na Prevaljah
  55. Matija Jože Šuklje: Analiza stroškov gradnje protipoplavnih nasipov
  56. Aljaž Grajš: Sanacija jezu na Mestni Ljubljanici pri Ambroževem trgu
  57. Simon Trošt: Vpliv akumulacije na dinamično obnašanje betonske pregrade Suhorka
  58. Matic Novak: Dinamična analiza betonske težnostne pregrade HE Moste s programskim orodjem CADAM
  59. Rok Bertoncelj: Mehanska analiza valjane betonske pregrade
  60. Miha Vadnjal: Možnosti nadvišanja pregrade Klivnik
  61. Ingrid Car: Rekonstrukcija preliva na pregradi Drtijščica
  62. Mija Mavsar: Zemljiška politika v občini Žužemberk
  63. Nejc Mohorič: Pretočne hitrosti vode v hudournikih
  64. Mateja Klun: Mehanska analiza pregrade Moste na Savi
  65. Barbara Corn: Odločanje o prodaji zemljišča na različnih razvojnih stopnjah
  66. Urša Bergant: Mehanska analiza težnostne pregrade
  67. Anja Konda: Pregled izvajanja projekta Dozidava vrtca Sonček v Semiču
  68. Bojan Bazilija: Projekt organizacije renaturacije mrtvice na Vipavi pri Renčah
  69. Uroš Kulovec: Primerjava variant izvedbe HC Koper - Dragonja skozi Škocjanski hrib: pokriti vkop in predor
  70. Matjaž Bregar: Možni načini prikaza zasnov projektnih rešitev v fazi prostorskega umeščanja
  71. Jasna Verdir: Analiza sprememb nastalih pri izvajanju adaptacije poslovne stavbe v primerjavi s projektno zasnovo
  72. Šimun Kodžoman: Primerjava izračuna lesenih lepljenih nosilcev s poenostavljenimi izrazi iz standarda Evrokod 5 s podrobnejšo analizo z računalniškim programom
  73. Simon Rus: Ocena potrebnih površin zemljišča za gradnjo v občini Ribnica v obdobju 2010-2015
  74. Matej Mihelič: Umetni kompozitni material Kerrock in njegova uporaba v gradbeništvu
  75. Jure Šimic: Uporaba valjanih betonov za nasipe
  76. Blaž Kavčič: Izdelava interaktivnega priročnika za potrbe upravljanja večstanovanjskih objektov
  77. Žiga Avšič: Izdelava interaktivnega priročnika za izvajanje gradbenega nadzora pri stanovanjski gradnji
  78. Aleš Brodnik: Tehnološki in organizacijski vidik gradnje z mikroarmiranimi betoni z jeklenimi vlakni
  79. Dejan Bogataj: Predlog ureditve levega brega Save na območju Vrbine pri bodoči akumulaciji HE Brežice
  80. Anja Horvat: Vpliv izgradnje hidroenergetskih objektov na vodni režim
  81. Matej Sila: Večkriterijska analiza variant gradnje HE Učja
  82. Matej Kocjan: Ureditev suhega zadrževalnika in vodotoka Pešnice na območju Šentjurja
  83. Blaž Blažič: Protipoplavna zaščita jugozahodnega dela Ljubljane
  84. Miha Ranfl: Idejna študija obnove male HE Kitič
  85. Martina Nartnik: Izdelava modela Riverware za reko Savo in analiza možnosti črpanja iz akumulacije HE Medvode v akumulacijo HE Mavčiče
  86. Primož Murn: Določanje učinkovitosti aktivne termografije za zaznavanje anomalij v betonskih konstrukcijskih elementih
  87. Matija Kolarič: Večfrakcijski pristop k modeliranju transporta plavin
  88. Benjamin Bogovič: Optimizacija zasnove verige HE na srednji Savi na odseku pri Litiji

Druga dela (16)

  1. Mateja Klun, Andrej Kryžanowski: Dynamic monitoring as a part of structural health monitoring of dams
  2. Yaser Ghafoori, Andrej Vidmar, Andrej Kryžanowski: A dynamic calibration of optical fiber DTS measurements using PEST and reference thermometers
  3. Mateja Klun, Dejan Zupan, Andrej Kryžanowski: Spremljanje kondicijskega stanja betonskih težnostnih pregrad
  4. Mateja Klun, Dejan Zupan, Jože Lopatič, Andrej Kryžanowski: On the application of laser vibrometry to perform structural health monitoring in non-stationary conditions of a hydropower dam
  5. Galina Sidorenko, Mitja Brilly, Boris Laptev, Nikolay Gorlenko, Leonid Antoshkin, Andrej Vidmar, Andrej Kryžanowski: The role of modification of the structure of water and water-containing systems in changing their biological, therapeutic, and other properties overview
  6. Yaser Ghafoori, Matej Maček, Andrej Vidmar, Jaromír Říha, Andrej Kryžanowski: Heat transfer by seepage in sand
  7. Yaser Ghafoori, Matej Maček, Andrej Vidmar, Jaromír Říha, Andrej Kryžanowski: Analysis of seepage in a laboratory scaled model using passive optical fiber distributed temperature sensor
  8. Yaser Ghafoori, Andrej Vidmar, Jaromír Říha, Andrej Kryžanowski: A review of measurement calibration and interpretation for seepage monitoring by optical fiber distributed temperature sensors
  9. Pavel Žvanut, Goran Turk, Andrej Kryžanowski: Thermal analysis of a concrete dam taking into account insolation, shading, water level and spillover
  10. Andrej Vidmar, Mitja Brilly, Klaudija Lebar, Andrej Kryžanowski: Efficient calibration of a conceptual hydrological model based on the enhanced Gauss–Levenberg–Marquardt procedure
  11. Pavel Žvanut, Goran Turk, Andrej Kryžanowski: Effects of changing surrounding conditions on the thermal analysis of the Moste concrete dam
  12. Ingrid Car, Helena Korošec: Gledališko-lutkovno ustvarjanje: izmenjave idej med vzgojiteljem in otrokom
  13. Miha Kralj, Andrej Kryžanowski, Matjaž Mikoš, Jakob Šušteršič, Velimir Ukrainczyk, Igor Planinc: Testing of Concrete Abrasion Resistance in Hydraulic Structures on the Lower Sava River
  14. Tadej Birtič, Rajka Bračun Sova: Transforming preschool teachers’ practice and understanding of early art viewing: ideas from an experimental art museum-based professional development workshop
  15. Andrej Kryžanowski, Miran Saje, Igor Planinc, Dejan Zupan: Analytical solution for buckling of asymmetrically delaminated Reissner's elastic columns including transverse shear
  16. Andrej Kryžanowski, Simon Schnabl, Goran Turk, Igor Planinc: Exact slip-buckling analysis of two-layer composite columns