Številke

Bibliografija osebe. Seznam zajema vsa gradiva in ne le tista, kje je oseba mentor.

Doktorska dela (5)

  1. TEODORA DIMITROVSKA: ON-LINE POWER-SYSTEM STABILITY ASSESSMENT USING PATTERN RECOGNITION METHODS
  2. GORAZD BONE: POSPLOŠITEV MODELIRANJA REGULABILNIH ELEMENTOV ELEKTROENERGETSKEGA SISTEMA PRI ANALIZI STACIONARNIH STANJ
  3. JERNEJA BOGOVIČ: Verjetnostni izračuni napetostnih razmer ter pretokov energije v elektroenergetskih omrežjih z vključenimi hitrimi regulabilnimi napravami
  4. Samo Gašperič: NAPETOSTNA STABILNOST V FLEKSIBILNIH ELEKTROENERGETSKIH SISTEMIH
  5. DAMIJAN KOPŠE: DOLOČITEV NASTAVLJIVIH PARAMETROV ELEKTROENERGETSKEGA SISTEMA ZA POVIŠANJE MEJE TRANZIENTNE STABILNOSTI Z DIREKTNIMI METODAMI

Magistrska dela (11)

  1. BOŠTJAN PODBREGAR: Algoritem za sprotno spremljanje kakovosti izračuna napake regulacijskega območja in regulacijskega bloka
  2. SIMON SMREKAR: Tehnike in omejitve prenosa električne energije z izmenično napetostjo
  3. LUKA STRNAD: Izračun identifikacijskih vplivnih faktorjev pretokov moči za slovenski elektroenergetski sistem
  4. MITJA PŠAKER: Analiza tehničnih zahtev za izpolnjevanje kodeksa omrežja "Zahteve za priključitev generatorjev na omrežje"
  5. ALJOŠA DEŽELAK: UVEDBA SISTEMA ZA OCENJEVANJE DINAMIČNE TERMIČNE ZMOGLJIVOSTI DALJNOVODOV V SLOVENSKO PRENOSNO ELEKTROENERGETSKO OMREŽJE
  6. DUŠAN HUČ: ELEKTROMAGNETNI VPLIV VISOKONAPETOSTNIH VODOV NA PLINOVODNO INFRASTRUKTURO
  7. BOŠTJAN ROŠAR: PLATFORMA ZA OBVLADOVANJE IN SPREMLJANJE IZVAJANJA PRIMARNE REGULACIJE FREKVENCE V ELEKTROENERGETSKEM SISTEMU
  8. FRANKO HOČEVAR: PREHOD SLOVENSKEGA ŽELEZNIŠKEGA SISTEMA Z ENOSMERNEGA NA IZMENIČNO NAPAJANJE
  9. KAROL GRABNER: RAZVOJ METODE ZA TRIDIMENZIONALNO OBRAVNAVO ELEKTROMAGNETNIH POLJ VISOKONAPETOSTNIH NADZEMNIH VODOV
  10. Mitja Bučinel: Vpliv negotovosti napovedi proizvodnje nestanovitnih virov električne energije na stroške regulacije frekvence
  11. TEODORA DIMITROVSKA: Ocenjevanje vztrajnostne konstante EES s pomočjo WAMS meritev

Diplomska dela (37)

  1. TADEJ BRELIH: Daljinsko ozemljevanje voznega omrežja Slovenskih železnic
  2. TIMOTEJ GRUDEN: Oskrba gospodinjstva iz lastne sončne elektrarne
  3. PETER KANDUČ: Izvedba 400 kV regulacijske dušilke v RTP Divača
  4. JAN PERPAR: Razvoj distribucijskega omrežja v luči »Nacionalnega energetskega podnebnega načrta«
  5. ALJAŽ BRENČIČ: Kabelska izvedba visokonapetostnih elektroenergetskih daljnovodov
  6. MARTIN BIZJAK: Nadgradnja naprave za sprotni nadzor obremenljivosti nadzemnih elektroenergetskih vodov
  7. MATIC PRELOG: Obratovanje jedrskih elektrarn v načinu »sledenje bremenu«
  8. MATEJ LEBAN: Tehnični pogled na Energetski koncept Slovenije
  9. JAN SEIBERT ŠIMENC: Razvoj sistema avtomatskih ločilnih mest v distribucijskem omrežju
  10. ANDREJ CAPUDER: Dileme energetskega preobrata
  11. Gregor Potočnik: Razvoj nove metode za modeliranje regulabilnih naprav v programih za izračun pretokov energije
  12. ALEŠ OMAN: Izboljšanje energetske učinkovitosti vodovodne črpalne postaje
  13. JERNEJ TROP: Alternativne zasnove jedrskih elektrarn
  14. MARKO STANIŠA: Izvedba avtomatskega vodenja male hidroelektrarne
  15. ANDREJ HUČ: Načrtovanje strelovodne zaščite industrijskega objekta
  16. SEBASTJAN BOŠTJANČIČ: Mobilna aplikacija za spremljanje delovanja električnega kolesa
  17. ANDREJ BANOV: Soproizvodnja toplote in električne energije ter njena vloga pri oskrbi z električno energijo
  18. DANIJEL DAVIDOVIĆ: Spremljanje dogodkov v omrežju s pomočjo elektronskih števcev
  19. ALEŠ DERNULC: Ekonomski vidiki energetsko varčne gradnje individualne hiše
  20. MARKO BOHINC: Upravičenost izgradnje bioplinske elektrarne na kmetiji
  21. FRANCI RUS: Sistemski pogled na oskrbo z električno energijo iz sončnih elektrarn
  22. IZTOK SREBRNJAK: Pogled na nemški »energetski preobrat«
  23. PETER REPEK: Tehnična in ekonomska primerjava izmeničnega in enosmernega visokonapetostnega prenosa električne energije
  24. ALEKS MEDVEŠČEK: Rentabilnost majhne elektrarne z vertikalno vetrno turbino
  25. BOŠTJAN PRELOŽNIK: Rekonstrukcija napajalne transformatorske postaje TP Jeklovlek
  26. DEAN PETERNELJ: Vpliv nekonvencionalnih ogljikovodikov na energetsko oskrbo
  27. BORUT PEČJAK: Analiza razmer v elektroenergetskem sistemu ob prekinitvi vodnika
  28. JANEZ MIHELIČ: Nov koncept napajanja lastne porabe RTP Beričevo
  29. KLEMEN CUDERMAN: Kazalec ustreznosti napetostnega profila elektroenergetskega prenosnega omrežja
  30. PETER KULOVEC: Ocena zalog fosilnih goriv glede na nove tehnologije pridobivanja
  31. GAŠPER PONEBŠEK: Evropska politika omejevanja toplogrednih plinov in spodbujanja učinkovite rabe energije
  32. JAKA NARDIN: Analiza elektromagnetnega polja načrtovane 110 kV RTP
  33. UROŠ SIMOVIĆ: Izračun električnih razdalj v velikih elektroenergetskih omrežjih
  34. BOJAN MOŠNIK: Določitev parametrov vodnikov in zaščitnih naprav v nizkonapetostnih instalacijah
  35. TOMI GYOEFI: Vpliv vetrnih elektrarn na stabilnost elektroenergetskega sistema
  36. TONE MESTNIK: Določitev verjetnostne razporeditve pretokov moči z metodo kumulant
  37. BOŠTJAN PRELC: Vzpostavitev električnega napajanja področja Postojne v izrednih razmerah