Številke

Bibliografija osebe. Seznam zajema vsa gradiva in ne le tista, kje je oseba mentor.

Doktorska dela (14)

  1. Andraž Bežek: Avtomatsko modeliranje večagentnih sistemov
  2. Damjan Demšar: Induktivno logično programiranje s specializacijo hipotez
  3. Tadej Janež: Odkrivanje gruč sorodnih učnih nalog za izboljšanje napovednih modelov posameznih nalog
  4. Aljaž Košmerlj: Avtonomno modeliranje robotskih akcij z odkrivanjem abstraktnih konceptov
  5. Janez Brank: Obravnava učnih problemov na velikih hierarhijah razredov kot več dvorazrednih problemov
  6. Jure Žabkar: Učenje kvalitativnih odvisnosti
  7. Matej Guid: Search and knowledge for human and machine problem solving
  8. Martin Možina: Argument based machine learning
  9. Simona Korenjak-Černe: Razvrščanje velike množice neenovito opisanih podatkov
  10. Ljupčo Todorovski: Uporaba predznanja pri modeliranju dinamičnih sistemov z avtomatskim odkrivanjem enačb
  11. Bernard Ženko: Learning predictive clustering rules
  12. Mitja Luštrek: Patologija v hevrističnih preiskovalnih algoritmih
  13. Gregor Leban: Vizualizacija podatkov s strojnim učenjem
  14. Aleks Jakulin: Machine learning based on attribute interactions

Magistrska dela (3)

  1. Timotej Volavšek: Razlaga v umetni inteligenci na podlagi strojnega učenja iz človeških razlag
  2. Igor Avbelj: Sprotno posodabljanje priporočilnega sistema za personalizacijo TV sporeda
  3. Aleks Jakulin: Attribute interactions in machine learning

Diplomska dela (28)

  1. Aleš Smodiš: Strategije za uravnoteženo izbiro retrospektivnih podatkov za simulacijo prospektivnih raziskav
  2. Simon Mihevc: Večagentno iskanje poti v strateških igrah
  3. Jakob Uršič: Planiranje zbiranja blaga v skladišču s hevrističnimi algoritmi
  4. Simon Kozina: Razvoj sistema za nadzorovanje sprememb pri hoji človeka
  5. Primož Črnigoj: Sistem za vodenje viličarjev v skladišču
  6. Matevž Poberžnik: Daljinsko vodenje robota s posnemanjem operaterjevih gibov
  7. Matjaž Hegedič: Vizualizacija delovanja preiskovalnih algoritmov v umetni inteligenci
  8. Luka Stopar: Vodenje robota preko senzorjev pametnega telefona
  9. Polona Tomašič: Eksperimentalna primerjava algoritmov planiranja POP in GRAPHPLAN
  10. Nejc Škofič: Informacijski sistem za planiranje operacij v skladišču
  11. Andraž Kohne: Monte-Carlo Tree Search in chess endgames
  12. Gregor Kališnik: Preslikovanje enot filmskih podnapisov
  13. Igor Avbelj: Hibridizacija priporočilnih sistemov temelječih na skupinskem izbiranju
  14. Urša Krevs: Računalniška analiza človekovih napak pri igranju šaha
  15. Matic Horvat: An approach to order picking optimization in warehouses
  16. Jure Medvešek: Optimizacija prostorsko varčnega preiskovanja grafov z zaokroževanjem hevrističnih ocen
  17. Mitja Lapajne: Program za igranje taroka z uporabo drevesnega preiskovanja Monte-Carlo
  18. Vida Groznik: Zajem in obdelava senzorskih podatkov za učenje razpoznavanja plesnih korakov
  19. Miha Troha: Robotsko učenje in planiranje potiskanja predmetov
  20. Marko Žerjal: Napovedovanje padavin z atributnim strojnim učenjem
  21. Sašo Moškon: Nomogramsko iskanje podprostorov neodvisnih atributov
  22. Aleš Tavčar: Patologija minimin preiskovanja
  23. Andrej Oblak: Kombiniranje sistemov HYPER in Alchemy za učenje iz šumnih podatkov
  24. Blaž Strle: Prepoznavanje človeških gibov s pospeškomeri in strojnim učenjem
  25. Blaž Novak: Odkrivanje tematik v zaporedju besedil in sledenje njihovim spremembam
  26. Boštjan Kaluža: Analiza patoloških modelov minimaksa in Pearlove igre
  27. Aljaž Košmerlj: Konstrukcija krivulj preživetja iz cenzuriranih podatkov z metodami strojnega učenja
  28. Tadej Janež: Aktivno učenje s planiranjem eksperimentov