Številke

Bibliografija osebe. Seznam zajema vsa gradiva in ne le tista, kje je oseba mentor.

Doktorska dela (6)

  1. Pavel Žvanut: Toplotna analiza velikih ločno-težnostnih betonskih pregrad
  2. Aleš Golja: Razvoj vodnega in obvodnega prostora za prostočasne dejavnosti
  3. Aleš Bizjak: Sintezni postopek ocenjevanja hidromorfološkega stanja rečnih koridorjev, razvit z analizo stanja na reki Dragonji
  4. Mateja Škerjanec: Avtomatizirano modeliranje pri celostnem upravljanju z vodnimi viri
  5. Simon Rusjan: Hidrološke kontrole sproščanja hranil v porečjih
  6. Sašo Petan: Meritve in modeliranje erozivnosti padavin kot parametra erozije tal

Magistrska dela (24)

  1. Boštjan Volk: Uporaba TBM tehnologije pri gradnji predorov in ocena vplivov na okolje
  2. Natalija Likar Koselj: Umeščanje hidroelektrarn v prostor na primeru Slovenije in Škotske
  3. Jadranka Novoselc: Onesnaženost z adsorbljivimi organskimi halogeni v vodah Dolenjske in Bele krajine
  4. Gordana Skenderović: Uporaba adsorpcije in membranske filtracije pri razbarvanju in razgradnji nekaterih vrst industrijskih odpadnih voda
  5. Andrej Biro: Modeliranje vpliva površinskih vodotokov na gladino podzemne vode prekmurskega polja
  6. Gordana Kurmanšek: Ocena vpliva zelenih streh na količino padavinskega odtoka
  7. Lučka Čampa: Proces odločanja in izbira tehnološko ustreznih in ekonomsko sprejemljivih rešitev o načinu odvajanja in čiščenja odpadne komunalne vode na območju Šaleške doline
  8. Valentina Kuzma: Identifikacija, analiza in upravljanje tveganj v projektih izgradnje na osnovi javno-zasebnega partnerstva
  9. Anton Štihec: Primerjalna analiza razvojnih priložnosti ob umestitvi in gradnji hidroelektrarn na reki Muri v Avstriji in HE Hrastje Mota v Sloveniji
  10. Janez Zakrajšek: Izkoriščanje energetskega potenciala vodotokov s poudarkom na ohranjanju narave
  11. Branka Bračič-Železnik: Dinamika podzemne vode sistemov vodonosnikov Iškega vršaja
  12. Jan Kristjan Juteršek: Zmanjšanje vplivov na okolje pri ravnanju s padavinsko odpadno vodo z javnih cest in javnih površin (parkirišč)
  13. Jure Šimic: Analiza procesa prostorskega umeščanja HE na srednji Savi v prostor s prikazom optimizacije upravljanja projekta z uporabo programske opreme Primavera
  14. Špela Eržen: Primer učinkovite uporabe izkustvenega učenja o vodi v drugi triadi osnovne šole
  15. Maja Štajdohar: Vpliv sonaravnih ukrepov na hidrogram odtoka z urbaniziranega prispevnega območja
  16. Tanja Valcl Fifer: Globinska filtracija na sistemih za obdelavo odpadnih voda
  17. Maja Koprivšek: Vpliv različnih vrst substrata na strukturo hitrosti vodnega toka ter njen vpliv na biocenozo na primeru potoka Glinščica
  18. Simona Šalej: Načrtovanje integriranega ravnanja z odpadnimi blati in biorazgradljivimi odpadki v Gorenjski regiji
  19. Neža Kodre: Analiza primernosti in možnosti uporabe metod vrednotenja naravnih dobrin - primer
  20. Gregor Kolman: Ribe in vzdolžna povezanost vodotokov na porečju Sore
  21. Jana Meljo: Možnosti rabe voda v Sloveniji
  22. Anja Horvat: Vloga snega v hidrološkem krogu na porečje Save
  23. Luka Štravs: Razvoj modelov napovedi nizkih pretokov na vtokih v hidroelektrarne na reki Savi
  24. Simona Šalej: Načrtovanje integriranega ravnanja z odpadnimi blati in biorazgradljivimi odpadki v Gorenjski regiji

Diplomska dela (89)

  1. Jaka Plečko: Analiza tedenske razporeditve padavin za izbrane padavinske postaje v Sloveniji
  2. Klemen Ozimek: Izvajanje evropske poplavne direktive
  3. Tanja Mrak: Potencial reke Krke za razvoj rekreativnih dejavnosti
  4. Darko Mutavčić: Analiza občutljivosti parametrov hidrološkega modela Bolska
  5. Tomaž Žibert: Razsoljevanje kot nov vir pitne vode
  6. Elio Gregorič: Vplivi izpusta slanice iz razsoljevalnih naprav na okolje
  7. Karel Jurjevec: Drenažni sistemi in njihov vpliv na vodni režim
  8. Luka Matjaž: Ukrepi za zmanjševanje verjetnosti pojava poplav
  9. Bojana Tomc: Rekreativni potenciali reke Kolpe
  10. Polona Piltaver: Primerjava pretočnosti Želimeljščice med leti 1985 in 2015
  11. Natalija Rupreht: Prehajanje rib v ribji stezi na Ambroževem trgu
  12. Jovana Grubač: Hudourniške poplave
  13. Sabina Magyar: Definicija suše in njene posledice
  14. Mateja Kopinšek: Zelena delovna mesta - Doseganje ekološke podpore na vodnem področju
  15. Nejc Bezak: Verjetnostna analiza visokovodnih konic z metodo vrednosti nad izbranim pragom in z metodo letnih maksimumov
  16. Mateja Godnič: Idejne rešitve odvodnjavanja in čiščenja odpadnih voda iz naselij Spodnja Rečica, Nizka, Varpolje in del Šentjanža
  17. Miha Kovačec: Hidrološki model Glinščice z modelom SWAT
  18. Urša Šebenik: Analiza suše s pomočjo standardiziranega padavinskega indeksa
  19. Gregor Pogačar: Variantni projekt vodovodnega sistema Besnica
  20. Nejc Majoranc: Idejne zasnove ureditve deponije usnjarskih odpadkov Rakovnik
  21. Boštjan Kolmanič: Vodnogospodarske ureditve vodotokov s poudarkom na porečju reke Mure
  22. Anja Vihar: Koincidenčna verjetnostna analiza visokovodnih valov na sotočju Soče in Vipave
  23. Klaudija Sapač: Stroški varstva pred poplavami v Sloveniji
  24. Maja Matič: Poplave na Krasu v Sloveniji leta 2014
  25. Nejc Žura: Poplave in premostitveni objekti
  26. Manica Martinčič: Metodologija za ocenjevanje tveganja porušitve hudourniških pregrad
  27. Jure Gombač: Sonaravna preureditev jezu na reki Reki
  28. Boštjan Špacapan: Implementacija okvirne direktive o vodah v Sloveniji in na Švedskem
  29. Anja Praznik: Simulacije širjenja onesnažil iz rek v Severnem Jadranu po metodi sledenja delcev
  30. Matej Valenčič: Protipoplavni ukrepi na objektih v naselju Miren
  31. Maja Šaponja: Modeliranje izhlapevanja nafte po metodi Fingas
  32. Leja Plesničar: Meritve in izračun izhlapevanja
  33. Tina Kofol: Modeliranje taljenja snežne odeje s programoma HEC-HMS in SRM
  34. Blaž Kohne: Uporaba programa R za hidrološko modeliranje
  35. Matej Sečnik: Razvoj hidrometričnega sistema na Ljubljanici v realnem času
  36. Anja Kotar: Vpliv podnebnih sprememb na visoke pretoke Vipave
  37. Ester Džamastagić: Ocena energetskega potenciala akumulacije Vogršček
  38. Viktor Torkar: Primerjava 2D in 3D analize hudourniške pregrade s programom Midas GTS
  39. Matija Jože Šuklje: Analiza stroškov gradnje protipoplavnih nasipov
  40. Rok Goltnik: Pregled izhodišč hidrologije od da Vincija do danes
  41. Nejc Zupančič: Vpliv vegetacije na odtoke v urbanem okolju
  42. Mateja Ribnikar: Analiza karakterističnih vrednosti merjenih pretokov
  43. Barbara Legat: Vpliv podnebnih sprememb na verjetnost pojava poplav v porečju Save
  44. Anja Žogan: Analiza nizkih pretokov vodotokov porečja Ljubljanice
  45. Helena Šoško: Modeliranje širjenja nafte po metodi trajektorij v morskem okolju
  46. Domen Dolšak: Statistična analiza padavin - izdelava Huffovih krivulj
  47. Rožle Lavrač: Meritve infiltracije in vodoodbojnosti na različnih tipih tal
  48. Klemen Kestnar: Določanje največjih pretokov na nemerjenih porečjih
  49. Rok Ogrizek Woermann: Problematika in pregled naravno prisotnih radionuklidov ter njihova pojavnost v komunalnih dejavnostih
  50. Tadej Kovačič: Analiza vpliva lastnosti porečja na indeks baznega odtoka
  51. Jure Žižmond: Razčlenitev potresne varnosti pri projektiranju armiranobetonske stavbe
  52. Andrej Golob: Analiza časovnih parametrov hidrograma za izbrana porečja
  53. Maja Bečaj: Vzorčenje in analiza komunalnih odpadkov
  54. Katja Krebl: Institucionalne ureditve vodnega gospodarstva na porečju Savinje
  55. Nina Goranc: Izdelava in primerjava ITP krivulj z različno izbiro porazdelitev
  56. Domen Mazalin: Meritve vodne bilance talnega profila in izdelava primerjalnega merilnika
  57. Anja Pugelj: Analiza visokovodnih valov Save v Šentjakobu
  58. Jure Bogataj: Problematika nizkih pretokov Kamniške Bistrice med Kamnikom in Domžalami
  59. Rok Tanko: Poplavna varnost objekta v Grosupljem
  60. Tadeja Tinta: Hidrogram enote v hidroloških modelih
  61. Belmira Muratović: Razvoj postopkov predelave odpadnih lesnih pepelov
  62. Urban Benedičič: Poplavna varnost Ljubljane in poplave septembra 2010
  63. Blaž Peterlin: Čiščenje odpadnih voda v Triglavskem narodnem parku
  64. Maja Meze: Analiza padavinskih razmer septembra 2007 v zahodni Sloveniji
  65. Simon Stušek: Uporabnost satelitskih posnetkov za potrebe snežne hidrologije v slovenskem prostoru
  66. Žiga Jeriha: Idejni projekt protipoplavne ureditve kopališkega objekta v Škofji Loki
  67. Luka Dirnbek: Vpliv histograma efektivnih padavin na hidrogram odtoka
  68. Petra Buček: Analiza vodnega in pribrežnega zemljišča Malega grabna
  69. Vladka Kržič: Uporaba sodobne tehnologije pri spremljanju stanja snežne odej
  70. Jure Šimic: Uporaba valjanih betonov za nasipe
  71. Sašo Klemenčič: Uporaba programa PEARL za simulacijo emisije pesticidov v podtalnico Ljubljanskega polja
  72. Anton Čotar: Vodna bilanca reke Save
  73. Kristina Raspor: Meritve in analiza transpiracije listatega gozda na povodju Dragonje
  74. Vasja Hrast: Ureditev plovbe na Ljubljanici
  75. Aleš Lah: Meritve in analiza prestreženih padain
  76. Anja Horvat: Vpliv izgradnje hidroenergetskih objektov na vodni režim
  77. Mojca Štrukelj: Poplave v Sloveniji 18.9.2007
  78. Alen Mejak: Primerjava meritev pretokov na manjšem vodotoku z Dopplerjevim mrilnikom in metodo razredčenja
  79. Blaž Blažič: Protipoplavna zaščita jugozahodnega dela Ljubljane
  80. Miha Primožič: Umerjanje HBV modela za porečje reke Save v Sloveniji
  81. Peter Lebar: Plovba na reki Ljubljanici v kontekstu varovanja Natura 2000
  82. Miha Ranfl: Idejna študija obnove male HE Kitič
  83. Martina Nartnik: Izdelava modela Riverware za reko Savo in analiza možnosti črpanja iz akumulacije HE Medvode v akumulacijo HE Mavčiče
  84. Polona Repnik: Urejanje mokrišč z namenom izboljšanja kvalitete vode - primer zadrževalnika visokih voda Podutik
  85. Aleš Košorog: Izhodišča za izvajanje direktive EU o politiki do voda
  86. Vlado Savić: Analiza podatkov opazovanj in optimizacija merilne mreže glede na različne potrebe izkoriščanja voda
  87. Katarina Kavčič: Hidrološka regionalizacija verjetnostnih analiz visokovodnih konic v Sloveniji
  88. Gregor Podkrajšek: Račun masnih nihanj v vodostanih
  89. Daša Rogelj: Ohranjanje in urejanje poplavnih površin na primeru porečja Kamniške Bistrice

Druga dela (13)

  1. Andrej Vidmar, Mitja Brilly, Klaudija Sapač, Andrej Kryžanowski: Efficient calibration of a conceptual hydrological model based on the enhanced Gauss - Levenberg - Marquardt procedure
  2. Katarina Zabret, Mitja Brilly: Hidrološka regionalizacija verjetnostnih analiz visokovodnih konic v Sloveniji
  3. Mojca Šraj, Nejc Bezak, Mitja Brilly: Primerjava med klasičnimi univariatnimi verjetnostnimi analizami in bivariatnimi z uporabo funkcijekopula
  4. Klaudija Sapač, Katarina Kavčič, Andrej Vidmar, Matej Sečnik, Mitja Brilly: Vpliv rečne zapornice na Ambroževem trgu na temperaturne in kisikove razmere v Ljubljanici
  5. Klaudija Sapač, Mitja Brilly: Stroški varstva pred poplavami v Republiki Sloveniji
  6. Anja Vihar, Mitja Brilly, Mojca Šraj: Koincidenčna verjetnostna analiza visokovodnih valov na sotočju rek Soče in Vipave
  7. Matej Sečnik, Uršula Podobnik: Raznolikost in subjektivnost izražanja - porok likovne prepričljivosti in izvirnosti
  8. Katarina Kavčič, Dušan Krnel, Barbara Bajd: Zgodnje učenje naravoslovja
  9. Martin Verstovšek, Mojca Šraj, Aleš Lah, Mitja Brilly: Meritve in analiza prestreženih padavin navadne breze (Betula pendula Roth.) in rdečega bora (Pinus sylvestris L.) v urbanem okolju
  10. Mojca Šraj, Mitja Brilly, Matjaž Mikoš: Rainfall interception by two deciduous Mediterranean forests of contrasting stature in Slovenia
  11. Mojca Šraj, Luka Dirnbek, Mitja Brilly: The influence of effective rainfall on modeled runoff hydrograph
  12. Matjaž Mikoš, Mitja Brilly, Mihael Ribičič: Poplave in zemeljski plazovi v Sloveniji
  13. Matjaž Mikoš, Andrej Vidmar, Mitja Brilly: Using a laser measurement system for monitoring morphological changes on the Strug rock fall, Slovenia