izpis_h1_title_alt

Positive solutions for nonvariational Robin problems
Papageorgiou, Nikolaos (Avtor), Rǎdulescu, Vicenţiu (Avtor), Repovš, Dušan (Avtor)

.pdfPDF - Predstavitvena datoteka, prenos (590,81 KB)
MD5: 6B1E30186D6E621E72C4C187BCE480F5

Izvleček
We study a nonlinear Robin problem driven by the ▫$p$▫-Laplacian and with a reaction term depending on the gradient (convection term). Using the theory of nonlinear operators of monotone-type and the asymptotic analysis of a suitable perturbation of the original equation, we show the existence of a positive smooth solution.

Jezik:Angleški jezik
Ključne besede:gradient dependence, pseudomonotone operator, nonlinear regularity, positive solution, nonlinear Picone's identity
Vrsta gradiva:Članek v reviji (dk_c)
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:PEF - Pedagoška fakulteta
Leto izida:2018
Št. strani:Str. 243-255
Številčenje:Vol. 108, no. 4
UDK:517.956
ISSN pri članku:0921-7134
DOI:10.3233/ASY-181464 Povezava se odpre v novem oknu
COBISS.SI-ID:18396249 Povezava se odpre v novem oknu
Število ogledov:344
Število prenosov:308
Metapodatki:XML RDF-CHPDL DC-XML DC-RDF
 
Skupna ocena:(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
:
Objavi na:AddThis
AddThis uporablja piškotke, za katere potrebujemo vaše privoljenje.
Uredi privoljenje...

Gradivo je del revije

Naslov:Asymptotic analysis
Skrajšan naslov:Asymptot. anal.
Založnik:North-Holland
ISSN:0921-7134
COBISS.SI-ID:25030144 Povezava se odpre v novem oknu

Podobna dela

Podobna dela v RUL:
Podobna dela v drugih slovenskih zbirkah:

Komentarji

Dodaj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti.

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj