izpis_h1_title_alt

On a class of Kirchhoff problems via local mountain pass
ID Ambrosio, Vincenzo (Avtor), ID Repovš, Dušan (Avtor)

.pdfPDF - Predstavitvena datoteka, prenos (635,28 KB)
MD5: A97F9CC710E47BD5E9E342FFC2018300
URLURL - Izvorni URL, za dostop obiščite https://content.iospress.com/articles/asymptotic-analysis/asy201660 Povezava se odpre v novem oknu

Izvleček
In the present work we study the multiplicity and concentration of positive solutions for the following class of Kirchhoff problems: ▫$$\begin{cases}-(\varepsilon^2a+\varepsilon b\int _{\mathbb{R}^3}|\nabla u|^2 dx) \Delta u + V(x)u = f(u)+\gamma u^5 & \text{in} \; \mathbb{R}^3, \\ u \in H^1(\mathbb{R}^3), \quad u>0 & \text{in} \; \mathbb{R}^3, \end{cases}$$▫ where ▫$\varepsilon>0$▫ is a small parameter, ▫$a,b>0$▫ are constants, ▫$\gamma \in {0,1}$▫, ▫$V$▫ is a continuous positive potential with a local minimum, and ▫$f$▫ is a superlinear continuous function with subcritical growth. The main results are obtained through suitable variational and topological arguments. We also provide a multiplicity result for a supercritical version of the above problem by combining a truncation argument with a Moser-type iteration. Our theorems extend and improve in several directions the studies made in (Adv. Nonlinear Stud. 14 (2014), 483-510; J. Differ. Equ. 252 (2012), 1813-1834; J. Differ. Equ. 253 (2012), 2314-2351).

Jezik:Angleški jezik
Ključne besede:Kirchhoff problems, penalization method, Ljusternik-Schnirelmann theory, critical growth, supercritical exponent
Vrsta gradiva:Članek v reviji
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:PEF - Pedagoška fakulteta
FMF - Fakulteta za matematiko in fiziko
Leto izida:2022
Št. strani:Str. 1-43
Številčenje:Vol. 126, iss.1-2
PID:20.500.12556/RUL-133972 Povezava se odpre v novem oknu
UDK:517.951
ISSN pri članku:0921-7134
DOI:10.3233/ASY-201660 Povezava se odpre v novem oknu
COBISS.SI-ID:43614723 Povezava se odpre v novem oknu
Datum objave v RUL:21.12.2021
Število ogledov:659
Število prenosov:882
Metapodatki:XML RDF-CHPDL DC-XML DC-RDF
:
Kopiraj citat
Objavi na:Bookmark and Share

Gradivo je del revije

Naslov:Asymptotic analysis
Skrajšan naslov:Asymptot. anal.
Založnik:IOS Press
ISSN:0921-7134
COBISS.SI-ID:25030144 Povezava se odpre v novem oknu

Projekti

Financer:ARRS - Agencija za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije
Številka projekta:P1-0292
Naslov:Topologija, geometrija in nelinearna analiza

Financer:ARRS - Agencija za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije
Številka projekta:N1-0114
Naslov:Algebrajski odtisi geometrijskih značilnosti v homologiji

Financer:ARRS - Agencija za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije
Številka projekta:N1-0064
Naslov:Analiza zveznih in diskretnih matematičnih modelov v biologiji, kemiji in genetiki

Financer:ARRS - Agencija za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije
Številka projekta:J1-8131
Naslov:Zvezni in diskretni sistemi v nelinearni analizi

Podobna dela

Podobna dela v RUL:
Podobna dela v drugih slovenskih zbirkah:

Nazaj