izpis_h1_title_alt

Anisotropic (p, q)-equations with gradient dependent reaction
Papageorgiou, Nikolaos (Avtor), Rǎdulescu, Vicenţiu (Avtor), Repovš, Dušan (Avtor)

URLURL - Izvorni URL, za dostop obiščite https://iopscience.iop.org/article/10.1088/1361-6544/ac0612 Povezava se odpre v novem oknu
.pdfPDF - Predstavitvena datoteka, prenos (392,49 KB)
MD5: 11AC2C4622EAF7A8318D630E58AB1961

Izvleček
We consider a Dirichlet problem driven by the anisotropic ▫$p, q)$▫-Laplacian and a reaction with gradient dependence (convection). The presence of the gradient in the source termexcludes fromconsideration a variational approach in dealing with the qualitative analysis of this problem with unbalanced growth. Using the frozen variable method and eventually a fixed point theorem, the main result of this paper establishes that the problem has a positive smooth solution.

Jezik:Angleški jezik
Ključne besede:anisotropic (p, q)-Laplacian, convection, nonvariational problem, nonlinear regularity theory, maximum principle, fixed point, minimal positive solution
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:PEF - Pedagoška fakulteta
Leto izida:2021
Št. strani:Str. 5319-5343
Številčenje:Vol. 34, no. 8
UDK:517.956
ISSN pri članku:0951-7715
DOI:10.1088/1361-6544/ac0612 Povezava se odpre v novem oknu
COBISS.SI-ID:69174531 Povezava se odpre v novem oknu
Število ogledov:142
Število prenosov:32
Metapodatki:XML RDF-CHPDL DC-XML DC-RDF
 
Skupna ocena:(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
:
Objavi na:AddThis
AddThis uporablja piškotke, za katere potrebujemo vaše privoljenje.
Uredi privoljenje...

Gradivo je del revije

Naslov:Nonlinearity
Skrajšan naslov:Nonlinearity
Založnik:IOP Pub.
ISSN:0951-7715
COBISS.SI-ID:28749569 Povezava se odpre v novem oknu

Podobna dela

Podobna dela v RUL:
Podobna dela v drugih slovenskih zbirkah:

Komentarji

Dodaj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti.

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj