izpis_h1_title_alt

Nonlinear problems on the Sierpiński gasket
ID Molica Bisci, Giovanni (Avtor), ID Repovš, Dušan (Avtor), ID Servadei, Raffaella (Avtor)

.pdfPDF - Predstavitvena datoteka, prenos (604,23 KB)
MD5: 82907D2119EB050A7F694E0916CC0E12

Izvleček
This paper concerns with a class of elliptic equations on fractal domains depending on a real parameter. Our approach is based on variational methods. More precisely, the existence of at least two non-trivial weak (strong) solutions for the treated problem is obtained exploiting a local minimum theorem for differentiable functionals defined on reflexive Banach spaces. A special case of the main result improves a classical application of the Mountain Pass Theorem in the fractal setting, given by Falconer and Hu in [K. J. Falconer, J. Hu, Nonlinear elliptic equations on the Sierpiński gasket, J. Math. Anal. Appl. 240 (1999) 552-573].

Jezik:Angleški jezik
Ključne besede:Sierpiński gasket, fractal domains, nonlinear elliptic equation, weak Laplacian
Vrsta gradiva:Članek v reviji
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:PEF - Pedagoška fakulteta
FMF - Fakulteta za matematiko in fiziko
Leto izida:2017
Št. strani:Str. 883-895
Številčenje:Vol. 452, iss. 2
PID:20.500.12556/RUL-109898 Povezava se odpre v novem oknu
UDK:517.95
ISSN pri članku:0022-247X
DOI:10.1016/j.jmaa.2017.03.032 Povezava se odpre v novem oknu
COBISS.SI-ID:17994841 Povezava se odpre v novem oknu
Datum objave v RUL:10.09.2019
Število ogledov:968
Število prenosov:466
Metapodatki:XML RDF-CHPDL DC-XML DC-RDF
:
Kopiraj citat
Objavi na:Bookmark and Share

Podobna dela

Podobna dela v RUL:
Podobna dela v drugih slovenskih zbirkah:

Nazaj