izpis_h1_title_alt

A weighted anisotropic variant of the Caffarelli-Kohn-Nirenberg inequality and applications
ID Bahrouni, Anouar (Avtor), ID Rǎdulescu, Vicenţiu (Avtor), ID Repovš, Dušan (Avtor)

.pdfPDF - Predstavitvena datoteka, prenos (638,46 KB)
MD5: 998DCA3B82CED888E46171628E208C87

Izvleček
We present a weighted version of the Caffarelli-Kohn-Nirenberg inequality in the framework of variable exponents. The combination of this inequality with a variant of the fountain theorem, yields the existence of infinitely many solutions for a class of non-homogeneous problems with Dirichlet boundary condition.

Jezik:Angleški jezik
Ključne besede:p(x)-Laplace operator, Caffarelli-Kohn-Nirenberg inequality, multiple solutions, fountain theorem
Vrsta gradiva:Članek v reviji
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:PEF - Pedagoška fakulteta
FMF - Fakulteta za matematiko in fiziko
Leto izida:2018
Št. strani:Str. 1516-1534
Številčenje:Vol. 31, no. 3
PID:20.500.12556/RUL-109335 Povezava se odpre v novem oknu
UDK:517.956.2
ISSN pri članku:0951-7715
DOI:10.1088/1361-6544/aaa5dd Povezava se odpre v novem oknu
COBISS.SI-ID:18282329 Povezava se odpre v novem oknu
Datum objave v RUL:30.08.2019
Število ogledov:904
Število prenosov:482
Metapodatki:XML RDF-CHPDL DC-XML DC-RDF
:
Kopiraj citat
Objavi na:Bookmark and Share

Gradivo je del revije

Naslov:Nonlinearity
Skrajšan naslov:Nonlinearity
Založnik:IOP Pub.
ISSN:0951-7715
COBISS.SI-ID:28749569 Povezava se odpre v novem oknu

Podobna dela

Podobna dela v RUL:
Podobna dela v drugih slovenskih zbirkah:

Nazaj