izpis_h1_title_alt

Double phase transonic flow problems with variable growth: nonlinear patterns and stationary waves
Bahrouni, Anouar (Avtor), Rǎdulescu, Vicenţiu (Avtor), Repovš, Dušan (Avtor)

.pdfPDF - Predstavitvena datoteka, prenos (605,61 KB)
MD5: 8F2334B6DED0B27B189862B241A6EAEC

Izvleček
In this paper we are concerned with a class of double phase energy functionals arising in the theory of transonic flows. Their main feature is that the associated Euler equation is driven by the Baouendi-Grushin operator with variable coefficient. This partial differential equation is of mixed type and possesses both elliptic and hyperbolic regions. After establishing a weighted inequality for the Baouendi-Grushin operator and a related compactness property, we establish the existence of stationary waves under arbitrary perturbations of the reaction.

Jezik:Angleški jezik
Ključne besede:Baouendi-Grushin operator, Caffarelli-Kohn-Nirenberg inequality, transonic flow, nonlinear eigenvalue problem, variable exponent
Vrsta gradiva:Članek v reviji (dk_c)
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:PEF - Pedagoška fakulteta
Leto izida:2019
Št. strani:Str. 2481-2495
Številčenje:Vol. 32, no. 7
UDK:517.956
ISSN pri članku:0951-7715
DOI:10.1088/1361-6544/ab0b03 Povezava se odpre v novem oknu
COBISS.SI-ID:18652505 Povezava se odpre v novem oknu
Število ogledov:412
Število prenosov:291
Metapodatki:XML RDF-CHPDL DC-XML DC-RDF
 
Skupna ocena:(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
:
Objavi na:AddThis
AddThis uporablja piškotke, za katere potrebujemo vaše privoljenje.
Uredi privoljenje...

Gradivo je del revije

Naslov:Nonlinearity
Skrajšan naslov:Nonlinearity
Založnik:IOP Pub.
ISSN:0951-7715
COBISS.SI-ID:28749569 Povezava se odpre v novem oknu

Podobna dela

Podobna dela v RUL:
Podobna dela v drugih slovenskih zbirkah:

Komentarji

Dodaj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti.

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj