izpis_h1_title_alt

Perturbations of nonlinear eigenvalue problems
ID Papageorgiou, Nikolaos S. (Avtor), ID Rǎdulescu, Vicenţiu (Avtor), ID Repovš, Dušan (Avtor)

.pdfPDF - Predstavitvena datoteka, prenos (729,34 KB)
MD5: 09FEC9B6D890AF044A4DC1F2A528952D

Izvleček
We consider perturbations of nonlinear eigenvalue problems driven by a nonhomogeneous differential operator plus an indefinite potential. We consider both sublinear and superlinear perturbations and we determine how the set of positive solutions changes as the real parameter ▫$\lambda$▫ varies. We also show that there exists a minimal positive solution ▫$\overline{u}_\lambda$▫ and determine the monotonicity and continuity properties of the map ▫$\lambda\mapsto\overline{u}_\lambda$▫. Special attention is given to the particular case of the ▫$p$▫-Laplacian.

Jezik:Angleški jezik
Ključne besede:nonhomogeneous differential operator, sublinear perturbation, superlinear perturbation, nonlinear regularity, nonlinear maximum principle, comparison principle, minimal positive solution
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:PEF - Pedagoška fakulteta
FMF - Fakulteta za matematiko in fiziko
Leto izida:2019
Št. strani:Str. 1403-1431
Številčenje:Vol. 18, no. 3
PID:20.500.12556/RUL-108753 Povezava se odpre v novem oknu
UDK:517.956
ISSN pri članku:1534-0392
DOI:10.3934/cpaa.2019068 Povezava se odpre v novem oknu
COBISS.SI-ID:18481753 Povezava se odpre v novem oknu
Datum objave v RUL:19.07.2019
Število ogledov:1163
Število prenosov:461
Metapodatki:XML RDF-CHPDL DC-XML DC-RDF
:
Kopiraj citat
Objavi na:Bookmark and Share

Gradivo je del revije

Naslov:Communications on pure and applied analysis
Skrajšan naslov:Commun. pure appl. anal.
Založnik:AIMS Press
ISSN:1534-0392
COBISS.SI-ID:15066457 Povezava se odpre v novem oknu

Podobna dela

Podobna dela v RUL:
Podobna dela v drugih slovenskih zbirkah:

Nazaj