Podrobno

Elementarne igre in igre s prirejenimi pravili, primerne za uvajanje začetnikov v nogomet : diplomsko delo
ID Furek, Gregor (Avtor), ID Pori, Primož (Mentor) Več o mentorju... Povezava se odpre v novem oknu, ID Pocrnjič, Marko (Komentor)

.pdfPDF - Predstavitvena datoteka, prenos (2,03 MB)
MD5: 060CFC6D1DE2D0385B3439E71066D21E
PID: 20.500.12556/rul/bc85b4df-6382-4ff4-911a-539b20c46e8b

Izvleček
Nogomet je ena najbolj priljubljenih športnih iger na svetu. Primarni nosilci nogometne igre so klubi, ki s svojimi programi vplivajo na razvitost in kakovost nogometa v državi. Nogometne šole predstavljajo prvi stik otrok z organiziranim nogometom. Prve klubske selekcije so U-7, v katere so vključeni otroci med 7. in 8. letom starosti. Pomembno sredstvo športne vadbe za delo z najmlajšimi selekcijami nogometašev so elementarne igre. Elementarne igre so preproste igralne oblike s prilagodljivimi pravili, ki se lahko spreminjajo glede na vadbene možnosti in zastavljene cilje, ter glede na sposobnosti in znanje vadečih. Namen diplomskega dela je predstaviti elementarne igre, ki so pomembne za delo z najmlajšimi selekcijami nogometašev. So pomembno sredstvo za razvoj gibalnih sposobnosti. Pri vadbi se izberejo tako, da se sledi izbranemu cilju, ki se ga želi doseči. Ker otroci želijo igrati nogomet, jih je potrebno, ob igri in z vadbo, najprej naučiti predvsem elementov tehnike, kot so razni udarci, sprejemanje in vodenje žoge ter tudi nogometna pravila, s katerimi se jim omogoči preprosto nogometno igro. Vadba mora biti dinamična in mora pri otrocih vzbuditi zadovoljstvo. Poleg tega ukvarjanje s športom prispeva k zdravemu načinu življenja, pomembno pa je tudi športno-vzgojno delovanje; vse skupaj pa vpliva na skladen telesni in duševni razvoj otrok in mladine.

Jezik:Slovenski jezik
Ključne besede:elementarne igre, nogomet, gibalne sposobnosti, igre z žogo
Vrsta gradiva:Diplomsko delo/naloga
Tipologija:2.11 - Diplomsko delo
Organizacija:FŠ - Fakulteta za šport
Leto izida:2017
PID:20.500.12556/RUL-96413 Povezava se odpre v novem oknu
COBISS.SI-ID:5291441 Povezava se odpre v novem oknu
Datum objave v RUL:02.10.2017
Število ogledov:5919
Število prenosov:2119
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
:
FUREK, Gregor, 2017, Elementarne igre in igre s prirejenimi pravili, primerne za uvajanje začetnikov v nogomet : diplomsko delo [na spletu]. Diplomsko delo. [Dostopano 18 julij 2025]. Pridobljeno s: https://repozitorij.uni-lj.si/IzpisGradiva.php?lang=slv&id=96413
Kopiraj citat
Objavi na:Bookmark and Share

Sekundarni jezik

Jezik:Angleški jezik
Naslov:Elementary games and games with adjustable rules for soccer begginers
Izvleček:
Soccer is one of the most popular sports in the world. The main carriers of soccer are clubs, which with their programme effect the development and quality of players in the country. Soccer schools are the first contact between a child and professional soccer. First selections are U-7, which include children aged between 7 and 8 years. Important means of sports education for the smallest children are elementary games. These are simple skills with adjustable rules that may be changed upon the abilities and knowledge of the trainees and set goals. The main purpose of the thesis is to present elementary games that are important when working with the youngest selection of soccer players. Elementary games are the most important means of developing physical abilities. When exercising, we select them by following the main objectives that we want to achieve. The main objective is to teach children how to play soccer, therefore they need to learn the elements of technique, such as variety of shoots, receiving and leading the ball, as well as rules of the game, which allow them to play a simple soccer game. The exercises should be dynamic and must bring pleasure to children. In addition, sports engagement contributes to a healthier lifestyle. Sports education is important as it effects in physical and mental development of children and youth.

Ključne besede:elementary games, soccer, motoric abilities, games with ball

Podobna dela

Podobna dela v RUL:
  1. Študenti zdravstvene nege o na dokazih temelječi praksi in o raziskovanju v zdravstveni negi
  2. Vloga raziskovalne medicinske sestre pri izvajanju kliničnih raziskav
  3. Samoocenjena reflektivna praksa pri študentih zdravstvene nege
  4. Prepričanja in implementacija na dokazih podprte prakse med visokošolsko izobraženimi medicinskimi sestrami in zdravstveniki (2. del)
  5. Pomen odnosa študenta zdravstvene nege do pacienta z duševno motnjo v času kliničnega usposabljanja
Podobna dela v drugih slovenskih zbirkah:
  1. Soočanje študentov zdravstvene nege s stresom na klinični praksi
  2. Z dokazi podprta zdravstvena nega (evidence-based nursing)
  3. Adult nursing practice
  4. Odnos visokošolsko izobraženih medicinskih sester v primarnem zdravstvenem varstvu do na dokazih podprte prakse

Nazaj