izpis_h1_title_alt

Cultural diversity in the news media : a democratic or a commercial need?
ID Awad Cherit, Isabel (Avtor)

URLURL - Predstavitvena datoteka, za dostop obiščite http://www.javnost-thepublic.org/issue/2008/4/ Povezava se odpre v novem oknu

Izvleček
Članek razlikuje med modelom "laissez-faire" in intervencionističnim modelom utemeljevanja in izvajanja kulturne raznovrstnosti v novičarskih medijih. Model "laissez-faire" je značilen za novinarstvo v ZDA, vendar lahko zaradi konvergence medijskih sistemov in razširjenega sprejemanja upravljanja z raznovrstnostjo postane dominanten tudi v drugih zahodnih demokracijah, vključno z Evropo. Članek dokazuje, da je ključni problem pristopa "laissez-faire" h kulturni raznovrstnosti v medijih v tem, da izhaja iz komercialnih, ne pa iz normativnih utemeljitev. Zaradi tega je kulturna raznovrstnost pogosto le okras. Raznovrstnost, ki se izenačuje s točnostjo in postane sredstvo za doseganje dobička, je v službi danega medijskega sistema, ne pa njegove kritike. Ker dobičkonosno usmerjene medijske politike ne odpirajo novih prostorov za alternativne družbene glasove, zanemarjajo demokratične potrebe multikulturne družbe.

Jezik:Angleški jezik
Vrsta gradiva:Delo ni kategorizirano
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:FDV - Fakulteta za družbene vede
Leto izida:2008
Št. strani:Str. 55-72
Številčenje:Vol. 15, no. 4
PID:20.500.12556/RUL-75726 Povezava se odpre v novem oknu
UDK:316.77:070
ISSN pri članku:1318-3222
COBISS.SI-ID:28047453 Povezava se odpre v novem oknu
Datum objave v RUL:21.12.2015
Število ogledov:375
Število prenosov:55
Metapodatki:XML RDF-CHPDL DC-XML DC-RDF
:
Kopiraj citat
Objavi na:Bookmark and Share

Gradivo je del revije

Naslov:Javnost = The public
Skrajšan naslov:Javnost
Založnik:Taylor & Francis, European Institute for Communication and Culture
ISSN:1318-3222
COBISS.SI-ID:40119808 Povezava se odpre v novem oknu

Sekundarni jezik

Jezik:Neznan jezik
Izvleček:
This paper distinguishes between laissez-faire and interventionist models used to justify and implement cultural diversity initiatives in the news media.The laissez-faire model is characteristic of U.S journalism. However, due to the convergence of media systems and the widespread adoption of diversity management, the laissez-fair model may also become the prevalent model throughout other Western democracies, in Europe and elsewhere. The paper argues that the problem with the laissez-fair approach to cultural diversity in the media is that it relies on commercial instead of normative justifications. As a result, cultural diversity is mostly reduced to ornament. Equated with accuracy and treated as a business asset, diversity serves, rather than challenges, the existing media system. By failing to open sufficient spaces for alternative social voices, business-driven media policies do not respond to the democratic needs of a multicultural society.


Podobna dela

Podobna dela v RUL:
Podobna dela v drugih slovenskih zbirkah:

Nazaj