izpis_h1_title_alt

Optimizacija procesa lokalizacije programskega produkta : diplomsko delo
ID Vehar, Matej (Avtor), ID Lavbič, Dejan (Mentor) Več o mentorju... Povezava se odpre v novem oknu, ID Fišer, Darja (Komentor)

.pdfPDF - Predstavitvena datoteka, prenos (2,66 MB)
MD5: 78E613EE31DA3420ADED1FB2BAD813C1
PID: 20.500.12556/rul/dc411abb-1a71-498f-8641-a33e1ad89967

Izvleček
Pri distribuciji programske opreme na mednarodnih trgih se pojavi potreba po prilagoditvi programskih produktov, s čimer zagotovimo, da so dostopni in uporabni uporabnikom v različnih kulturnih in jezikovnih okoljih. Se posebno je ta potreba izrazita pri aplikacijah, ki so namenjene končnim uporabnikom, saj neposredno vpliva na uporabniško izkušnjo. Boljša kot je izkušnja ob uporabi določenega programa, več uporabnikov se bo odločalo za njeno uporabo. Velik del priprave programskega produkta za mednarodni trg predstavlja proces lokalizacije vmesnika. V prvem delu diplomskega dela bomo predstavili, kako umestiti proces prevajanja v razvoj programske opreme. Na primeru izbranega podjetja bomo predstavili težave, s katerimi se soočajo pri implementaciji procesa. Z zamenjavo orodja za lokalizacijo programske opreme smo poskusili del teh težav odpraviti. Kako je potekal postopek izbire novega orodja, bo predstavljeno v osrednjem delu, ki mu na koncu sledi analiza izbranega orodja ter analiza sprememb na proces prevajanja.

Jezik:Slovenski jezik
Ključne besede:prevajanje, internacionalizacija, lokalizacija, proces, programska oprema
Vrsta gradiva:Diplomsko delo/naloga
Tipologija:2.11 - Diplomsko delo
Organizacija:FRI - Fakulteta za računalništvo in informatiko
Založnik:[M. Vehar]
Leto izida:2015
Št. strani:63 str.
PID:20.500.12556/RUL-72449 Povezava se odpre v novem oknu
COBISS.SI-ID:1536496579 Povezava se odpre v novem oknu
Datum objave v RUL:18.09.2015
Število ogledov:1589
Število prenosov:640
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
:
Kopiraj citat
Objavi na:Bookmark and Share

Licence

Licenca:CC BY-SA 2.5 SI, Creative Commons Priznanje avtorstva-Deljenje pod enakimi pogoji 2.5 Slovenija
Povezava:https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5/si/deed.sl
Opis:Dovoljuje kopiranje in razširjanje vsebin v kakršnemkoli mediju in obliki. Dovoljuje remixanje, urejanje, predelava in vključevanje vsebine v lastna dela v vse namene, tudi komercialne. Primerno morate navesti avtorja, povezavo do licence in označiti spremembe, če so kakšne nastale. To lahko storite na kakršenkoli razumen način, vendar ne na način, ki bi namigoval na to, da dajalec licence podpira vas ali vašo uporabo dela. Če vsebino uredite, predelate (remixate) ali gradite na njej, morate svojo različico razširjati pod isto licenco kot izvirnik. Ne smete uporabiti pravnih določil ali tehničnih ukrepov, ki bi pravno omejili ali onemogočilo druge, da bi storili karkoli, kar licenca dovoli.

Sekundarni jezik

Jezik:Angleški jezik
Naslov:Optimization of software product localization process
Izvleček:
In order to facilitate the distribution of software on international markets, adaptation of software products is required. This is especially important for end-user applications which need to be accessible and usable in different cultural and linguistic environments. The various steps taken to make software fit for foreign markets are collectively called software localization. The integration of the localization process into the software development cycle is presented in the first part of the thesis. A case study of a prominent Slovenian software company was used to identify the key issues with the implementation of the process and to propose an alternative tool for software localization management. The selection process is presented in the second part of the thesis, followed by an analysis of the selected solution as well as the changes in the localization process in order to evaluate whether the identified shortcomings were mitigated successfully.

Ključne besede:translations, internationalization, localization, process, software

Podobna dela

Podobna dela v RUL:
Podobna dela v drugih slovenskih zbirkah:

Nazaj