izpis_h1_title_alt

Uporabniško usmerjeno oblikovanje aplikacije Socializer
ID Vida, Emilija (Avtor), ID Gabrijelčič Tomc, Helena (Mentor) Več o mentorju... Povezava se odpre v novem oknu

.pdfPDF - Predstavitvena datoteka, prenos (2,61 MB)
MD5: C355201AEA4819ED08F20ED11926AF47

Izvleček
Namen diplomskega dela je načrtovanje in oblikovanje vmesnika mobilne aplikacije za spoznavanje novih ljudi, spodbujanja druženja in spoznavanja v živo. S postopkom načrtovanja uporabniške izkušnje je bil cilj ustvariti enostaven, intuitiven in uporaben uporabniški vmesnik. V teoretičnem delu so predstavljene uporabniške izkušnje in uporabniško usmerjeno oblikovanje, s čimer so postavljeni temelji za nadaljnje oblikovanje izdelka. Z analizo uporabniških želja in potreb so bile pridobljene informacije o tem, kdo so reprezentativni uporabniki aplikacije ter kaj je treba upoštevati pri nadaljnjem oblikovanju vmesnika. Z zbranimi informacijami se je ustvarila informacijska arhitektura in žični model, s katerimi se je organizirala vsebina in funkcionalnost. Z izdelavo žičnih modelov so bili ustvarjeni temelji za oblikovanje uporabniškega vmesnika. Ta se je oblikoval po načelih oblikovanja, predstavljenih v teoretičnem delu. Najprej so bili opredeljeni vizualni elementi za nadaljnje oblikovanje, kot so barve, tipografija, gumbi, razmiki in prazna stanja, ter nato je bil oblikovan končni vmesnik aplikacije. Izdelan je bil prototip aplikacije, s katerim je bilo izvedeno uporabniško testiranje na platformi Maze.design. Analiza rezultatov testiranja je pokazala, da je izdelek ustrezen, zadovoljiv in enostaven za uporabnike. Rezultati so tudi pokazali, da bi bilo treba del aplikacije, ki hkrati zajema zemljevid s točno določeno lokacijo druženja in pogovor o druženju z drugo osebo, prilagoditi in spremeniti, da bi bila aplikacija še bolj prijazna uporabnikom.

Jezik:Slovenski jezik
Ključne besede:uporabniška izkušnja, mobilna aplikacija, oblikovanje vmesnika, uporabniško testiranje, prototip, uporabnost
Vrsta gradiva:Diplomsko delo/naloga
Organizacija:NTF - Naravoslovnotehniška fakulteta
Leto izida:2021
PID:20.500.12556/RUL-130104 Povezava se odpre v novem oknu
Datum objave v RUL:10.09.2021
Število ogledov:789
Število prenosov:153
Metapodatki:XML RDF-CHPDL DC-XML DC-RDF
:
Kopiraj citat
Objavi na:Bookmark and Share

Sekundarni jezik

Jezik:Angleški jezik
Naslov:User-centred design of app Socializer
Izvleček:
The purpose of the diploma thesis was to plan and design the interface of a mobile application for meeting new people, that would encourage users to socialize and meet new people in person. Through the user experience planning process, the goal was to create a simple, intuitive, and useful user interface design. In the diploma thesis, the theoretical part of user experience and user-oriented design were first researched, thus laying the foundation for further product design. The analysis of the user wishes and needs provided information on who the representative users of the application are and what needs to be considered when further designing the interface of the application. With the gathered information, an information architecture and wireframe models were created, with which the content and functionality were organized. The wireframes, also laid the foundations for the design of the user interface. This was designed according to the design principles presented in the theoretical part. First, visual elements such as colors, typography, buttons, grids, and empty spaces were defined and then the final interface interface of the application was designed with them. In the end, the prototype of the application was created and user testing was performed on the Maze.design platform. Analysis of the test results showed us that the product is adequate, sufficient and simple, but it would be necessary to slightly adjust and change one part of the application design to make the application even more user-friendly.

Ključne besede:user experience, mobile application, user interface design, user testing, prototype, usability

Podobna dela

Podobna dela v RUL:
Podobna dela v drugih slovenskih zbirkah:

Nazaj