izpis_h1_title_alt

Uporaba zvezka pri predmetu Družba v 4. in 5. razredu z vidika sodobnega pouka : magistrsko delo
ID Kalan, Ana (Avtor), ID Umek, Maja (Mentor) Več o mentorju... Povezava se odpre v novem oknu

URLURL - Predstavitvena datoteka, za dostop obiščite http://pefprints.pef.uni-lj.si/3201/ Povezava se odpre v novem oknu

Izvleček
V magistrskem delu smo raziskovali, kakšen pomen dajejo učitelji zvezku pri predmetu družba v četrtem in petem razredu osnovne šole in v kolikšni meri vsebina zvezka odraža učenca. Pri raziskavi smo uporabili deskriptivno in kavzalno-neeksperimentalno raziskovalno metodo. K raziskavi smo pristopili tako kvantitativno kot tudi kvalitativno. Vzorec učiteljev in učencev je bil namenski, neslučajnostni. Ali zvezek odraža le učenca ali pa ima pri urejenosti vlogo tudi učitelj, smo ugotavljali z analizo in primerjavo zvezkov učencev četrtih razredov v treh šolah v občini Medvode. S pomočjo zvezkov smo poskušali ugotoviti zaznavni tip učenca, ki smo ga nato potrdili ali ovrgli s pomočjo vprašalnika o zaznavnih tipih. Pri anketi za učitelje je sodelovalo 45 učiteljev četrtih in petih razredov iz celotne Slovenije. S pomočjo zvezkov smo ugotovili, da je z zvezkom samim težko določiti zaznavni tip učencev in da so zvezki v veliki meri tako delo učiteljice kot delo učenca, saj v drugi triadi učitelji največkrat posredujejo zapise, ki se jih piše v zvezek. Odgovori na vprašanja v anketnem vprašalniku so pokazali, da je učiteljem pomemben videz zvezka in da učence spodbujajo k urejanju. Nekateri učitelji uporabljajo zvezek za povzemanje snovi iz učbenika, nekateri za zapis podatkov, ki jih učbenik ne vsebuje, nekateri za zapis oziroma izpis podatkov, ki jih v učbeniku ne najdemo, itd.

Jezik:Slovenski jezik
Ključne besede:zapis, učni stil, zaznavni stil
Vrsta gradiva:Magistrsko delo/naloga
Tipologija:2.09 - Magistrsko delo
Organizacija:PEF - Pedagoška fakulteta
Založnik:[A. Kalan]
Leto izida:2015
Št. strani:74 str.
PID:20.500.12556/RUL-73269 Povezava se odpre v novem oknu
UDK:373.32.016:3(043.2)
COBISS.SI-ID:10777417 Povezava se odpre v novem oknu
Datum objave v RUL:31.10.2015
Število ogledov:1673
Število prenosov:338
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
:
Kopiraj citat
Objavi na:Bookmark and Share

Sekundarni jezik

Jezik:Angleški jezik
Naslov:The use of a notebook in social studies in year 4 and 5 from a contemporary instruction perspective
Izvleček:
In this master thesis, we investigated the importance placed by the teachers the notebook in the subject society in the fourth and fifth grade of elementary school, and to what extent the content of the notebook reflects the learner. In this study we used a descriptive and causal non-experimental research method. The study was approached quantitatively as well as qualitatively. The sample of teachers and students was assigned, non-accidental. Does the notebook reflect only a student, or whether the teacher also plays a role in its organization were the main objectives that we assessed by analysis and comparison of notebooks of fourth grade pupils in three schools in the municipality of Medvode. With notebooks, we tried to determine the perceptional type of a pupil, which was then confirmed or refuted by means of a questionnaire on the perceptional types. The survey for teachers included participation of 45 teachers of fourth and fifth grades from across Slovenia. With notebooks, we find that the notebook itself is very difficult to serve as a means to determine pupils' perceptual type, and that notebooks largely present a work of a teacher as well as that of a pupil, since in the second triad teachers often convey notations to be written in the notebook. Answers to the questions in the questionnaire showed that the teachers valued the appearance of the notebook and that students are encouraged to keep them nietly organized. Some teachers use the notebook to summarize the material from the textbook, some to record the data not contained in the textbook and some of them to record and display data that is not found in the textbook, etc.

Ključne besede:Notebook

Podobna dela

Podobna dela v RUL:
Podobna dela v drugih slovenskih zbirkah:

Nazaj