izpis_h1_title_alt

Organiziranost e-izobraževanja zaposlenih v izbranem podjetju
ID Jan, Lea (Avtor), ID Makovec Radovan, Danijela (Mentor) Več o mentorju... Povezava se odpre v novem oknu, ID Radovan, Marko (Komentor)

.pdfPDF - Predstavitvena datoteka, prenos (1,10 MB)
MD5: 3273B22AE9A18A1235718C79CE4CB23C

Izvleček
V magistrskem delu obravnavamo učenje na delu in e-izobraževanje. Teoretični del magistrskega dela je razdeljen na tri sklope. V prvem sklopu smo predstavili strokovne opredelitve učenja na delu, oblike učenja na delu ter namene, s katerimi se zaposleni odločajo za učenje na delu. V drugem sklopu smo se osredotočili na e-izobraževanje. Strokovno smo opredelili e-izobraževanje, opisali načine komunikacije v e-izobraževanju, tehnologije in učne pristope ter prednosti in omejitve e-izobraževanja. V tretjem sklopu pa smo predstavili notranje in zunanje dejavnike e-izobraževanja v podjetju  gradiva, podporo, tehnološke zmožnosti. Empirični del magistrskega dela smo namenili raziskovanju organiziranosti učenja na delu in e-izobraževanja v izbranem podjetju. Intervjuvali smo dve organizatorki izobraževanja in osem zaposlenih v podjetju. Ugotovili smo, da v izbranem podjetju učenju na delu pripisujejo velik pomen, saj je na določenih delovnih mestih usposabljanje po določenih smernicah in procesih predpogoj za opravljanje dela. Zaposleni se na delu učijo preko organiziranih in strukturiranih delavnic v živo ter e-izobraževanj, ker se želijo strokovno razvijati in usvajati mehke veščine ali pa se uvajajo na novo delovno mesto. Ugotovili smo, da v izbranem podjetju ponujajo sinhrono in asinhrono obliko komunikacije e-izobraževanja. Ker se zaposleni popolnoma različno odločajo in udeležujejo e-izobraževanj, veliko pozornosti namenijo pripravi gradiv tako za obvezna kot tudi za dodatna izobraževanja. Vsa gradiva in razpisana e-izobraževanja so na voljo v najetem sistemu za upravljanje učenja, v modulu za izobraževanje. Zaposlenim je v primeru težav s sistemom za upravljanje učenja ali v primeru vsebinskih vprašanj na voljo tehnična in strokovna podpora. Ugotovili smo tudi, da se malo število zaposlenih e-izobražuje preko odprtih spletnih programov, saj je nabor e-izobraževanj preobsežen in slabo promoviran. Prav tako jih zelo malo uporablja mobilno učenje. Bolj jim ustreza princip mikroučenja, ker omogoča boljši fokus pri e-izobraževanju. Še vedno pa ob vseh prednostih, ki jih prinaša e-izobraževanje, zaposleni velikokrat pogrešajo izobraževanja v živo in osebni stik.

Jezik:Slovenski jezik
Ključne besede:učenje na delu, IKT, e-izobraževanje, e-izobraževanje v podjetju
Vrsta gradiva:Magistrsko delo/naloga
Organizacija:FF - Filozofska fakulteta
Leto izida:2023
PID:20.500.12556/RUL-151380 Povezava se odpre v novem oknu
Datum objave v RUL:05.10.2023
Število ogledov:202
Število prenosov:31
Metapodatki:XML RDF-CHPDL DC-XML DC-RDF
:
Kopiraj citat
Objavi na:Bookmark and Share

Sekundarni jezik

Jezik:Angleški jezik
Naslov:Structure of E-learning of Employees in the Chosen Company
Izvleček:
In the master's thesis, we discuss workplace learning and e-learning. The theoretical part of the master's thesis is divided into three parts. In the first part, we presented professional definitions of workplace learning, forms of workplace learning and the purposes for which employees decide to learn at work. In the second part, we focused on e-learning. We professionally defined e-learning, described the communication methods in e-learning, technologies and learning approaches, as well as the advantages and limitations of e-learning. In the third part, we presented the internal and external factors of e-learning in the company - materials, support, and technological capabilities. The empirical part of the master's thesis was devoted to researching the organization of workplace learning and e-learning in the selected company. We interviewed two education organizers and eight company employees. We have found that in the selected company, the latter attach great importance to workplace learning, since in certain workplaces, training according to certain guidelines and processes is a requirement for executing work. Employees get educated through organized and structured in-person workshops along with e-learning because they want to develop professionally, acquire soft skills, or are getting inaugurated to a new workplace. We found that the chosen company offers synchronous and asynchronous forms of communication in e-learning. Since employees make different decisions and participate in e-training, they pay a lot of attention to the preparation of materials for both, mandatory and additional training. All materials and scheduled e-learning courses are available in the contracted system for managing learning in the education module. Technical and professional support is available to employees in case of problems with the learning management system or in case of content questions. We also found that only a small number of employees does e-learning through open online programs, as the range of e-learning is too extensive and poorly promoted. They also scarcely use mobile learning. They are more suited to the principle of microlearning, because it enables a better focus in e-learning. Still, despite all the advantages that e-learning brings, employees often miss in-person training and personal contact.

Ključne besede:workplace learning, ICT, e-learning, e-learning in the company

Podobna dela

Podobna dela v RUL:
Podobna dela v drugih slovenskih zbirkah:

Nazaj