Vaš brskalnik ne omogoča JavaScript!
JavaScript je nujen za pravilno delovanje teh spletnih strani. Omogočite JavaScript ali pa uporabite sodobnejši brskalnik.
Repozitorij Univerze v Ljubljani
Nacionalni portal odprte znanosti
Odprta znanost
DiKUL
slv
|
eng
Iskanje
Brskanje
Novo v RUL
Kaj je RUL
V številkah
Pomoč
Prijava
Podrobno
Čustva v izbranih sodobnih slovenskih slikanicah
ID
Jeretina, Doris
(
Avtor
),
ID
Pezdirc Bartol, Mateja
(
Mentor
)
Več o mentorju...
PDF - Predstavitvena datoteka,
prenos
(467,74 KB)
MD5: 1E841A1D03BC6F27BAD17C0B67CB1CFD
Galerija slik
Izvleček
V diplomskem delu sem se ukvarjala z vlogo in pomenom čustev v slikanicah. Analizirala sem pet izbranih kakovostnih slovenskih slikanic in s pomočjo besedila ter ilustracij ugotovila, da imajo čustva v otrokovem življenju izreden pomen. Otroci se v vsakdanjem življenju srečujejo s paleto čustev, a mnogokrat ne vejo, kako se nanje odzvati in kako jih v družbi izraziti. Slikanice so prva knjiga, s katero se otrok v predšolskem obdobju spozna. Liki v slikanicah otrokom predstavijo spekter različnih čustev, s katerimi se otroci srečujejo na vsakodnevni ravni. Prav s pomočjo slikanice se otrok uči in razvija čustveno inteligenco, empatijo in socialne veščine, ki so bistvene za njegov razvoj. V zgodnjem otroštvu je za otroka bistveno, da na njemu razumljiv način preko besedila in ilustracij predstavimo svet, v katerem živi, in ga obenem tudi vzgajamo.
Jezik:
Slovenski jezik
Ključne besede:
slikanica
,
čustva
,
ilustracije
,
otrok
,
liki
,
čustvena inteligenca
Vrsta gradiva:
Diplomsko delo/naloga
Tipologija:
2.11 - Diplomsko delo
Organizacija:
FF - Filozofska fakulteta
Založnik:
[D. Jeretina]
Leto izida:
2020
Št. strani:
35 f.
PID:
20.500.12556/RUL-120476
UDK:
821.163.6-93.09
COBISS.SI-ID:
32537091
Datum objave v RUL:
21.09.2020
Število ogledov:
1663
Število prenosov:
237
Metapodatki:
Citiraj gradivo
Navadno besedilo
BibTeX
EndNote XML
EndNote/Refer
RIS
ABNT
ACM Ref
AMA
APA
Chicago 17th Author-Date
Harvard
IEEE
ISO 690
MLA
Vancouver
:
JERETINA, Doris, 2020,
Čustva v izbranih sodobnih slovenskih slikanicah
[na spletu]. Diplomsko delo. D. Jeretina. [Dostopano 30 marec 2025]. Pridobljeno s: https://repozitorij.uni-lj.si/IzpisGradiva.php?lang=slv&id=120476
Kopiraj citat
Objavi na:
Sekundarni jezik
Jezik:
Angleški jezik
Naslov:
Emotions in selected modern Slovenian picture books
Izvleček:
In my diploma work, I dealt with the role and meaning of emotions in picture books. I analyzed five selected quality Slovenian picture books and, with the help of text and illustrations, found that emotions have an extraordinary meaning in a child's life. Children encounter a range of emotions in everyday life, but often do not know how to respond to them and how to express them in society. Picture books are the first book that a child gets acquainted with within the preschool period. The characters in the picture books present to the children the spectrum of different emotions that children encounter daily. It is with the help of a picture book that a child learns and develops the emotional intelligence, empathy, and social skills that are essential for his development. In early childhood, it is essential for a child to present the world in which he lives in an understandable way through text and illustrations, and at the same time to educate him.
Ključne besede:
picture book
,
emotions
,
illustrations
,
child
,
characters
,
emotional intelligence
Podobna dela
Podobna dela v RUL:
Vpliv telesne vadbe na laktacijo in dojenje
Vpliv estetske operacije dojk na laktacijo in dojenje
Vpliv epiduralne analgezije na uspešnost dojenja
Hiperlaktacija
Dojenje prezgodaj rojenih otrok
Podobna dela v drugih slovenskih zbirkah:
Ni podobnih del
Nazaj