<?xml version="1.0"?>
<metadata xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"><dc:title>Pesmi in glasbene pravljice Janeza Bitenca</dc:title><dc:creator>Melinc,	Irena	(Avtor)
	</dc:creator><dc:creator>Sicherl Kafol,	Barbara	(Mentor)
	</dc:creator><dc:subject>predšolsko obdobje</dc:subject><dc:description>Glavni namen diplomske naloge je proučiti pogostost vključevanja pesmi in glasbenih pravljic Janeza Bitenca v glasbene dejavnosti vrtca ter razumevanje njihovih sporočil. Zanimalo me je, ali se poleg del Janeza Bitenca v vrtcu izvajajo tudi glasbena dela sodobnih skladateljev. 

V teoretičnem delu sem se najprej posvetila življenjepisu in opusu Janeza Bitenca. 
Raziskovala sem tudi, kako otroku približati glasbo in ustrezno pesniško literaturo ter kako mu jo posredovati. 

Ker se danes v vrtcih pojavlja vse več popevk, sem opisala tudi, kako ohraniti pesmi, ki so primerne za otrokovo starost in preprečiti petje popevk ter drugih za otroke neprimernih pesmi. V teoretičnem delu sem se osredotočila na glasbeno pravljico. Opisala sem pomen glasbene pravljice za otroka v metodičnem kontekstu. V tem okviru sem predstavila glasbene pravljice Janeza Bitenca in njegove zbirke del. 

V empiričnem delu naloge je predstavljena glasbena pravljica Luna gre na pot, ki vključuje pesmi skladatelja Janeza Bitenca, ki se smiselno navezujejo na vsebino glasbene pravljice. 

V nadaljevanju predstavljam izsledke raziskave, v kateri sem ugotavljala pogostost vključevanja pesmi in glasbenih pravljic Janeza Bitenca pri glasbenih dejavnostih v vrtcu s pomočjo anketnega vprašalnika za vzgojitelje. Ugotovila sem, da vzgojitelji pri petju v vrtcu poleg navedenega avtorja vključujejo tudi ponarodele pesmi in dela sodobnejših avtorjev.</dc:description><dc:date>2016</dc:date><dc:date>2016-12-03 02:31:16</dc:date><dc:type>Diplomsko delo</dc:type><dc:identifier>87588</dc:identifier><dc:identifier>COBISS_ID: 11370057</dc:identifier><dc:language>sl</dc:language></metadata>
