<?xml version="1.0"?>
<metadata xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"><dc:title>Snovanje hidravličnega sistema Gough-Stewartove ploščadi za simulator letenja</dc:title><dc:creator>Lovšin,	Urban	(Avtor)
	</dc:creator><dc:creator>Majdič,	Franc	(Mentor)
	</dc:creator><dc:subject>Gough-Stewartova ploščad</dc:subject><dc:subject>Vzporedni mehanizmi z 6-prostosnimi stopnjami</dc:subject><dc:subject>Metoda končnih elementov</dc:subject><dc:subject>Servo hidravlika</dc:subject><dc:subject>Simulator letenja</dc:subject><dc:description>Pričujoče diplomsko delo predstavlja zasnovo hidravličnega sistema za pogon Gough-stewartove ploščadi za namen simuliranja letenja. Namen tega je bil zasnovati delujoč hidravlični sistem, ki bo omogočal dinamični prenos gibanja na uporabnika v realnem času.

Tekom diplomskega dela smo naprej določili geometrijo ploščadi in postavitve hidravličnih valjev z metodo končnih elementov smo izračunali sile, ki delujejo na njih. Po rešitvi problema kinematike, smo izračunali ter določili potrebne parametre hidravličnih sestavin in jih izbrali iz katalogov izdelkov. Na koncu smo sestavili še okvirni stroškovnik.</dc:description><dc:publisher>[U. Lovšin]</dc:publisher><dc:date>2019</dc:date><dc:date>2019-05-11 07:45:04</dc:date><dc:type>Diplomsko delo/naloga</dc:type><dc:identifier>107669</dc:identifier><dc:identifier>UDK: 621.22:629.7(043.2)</dc:identifier><dc:identifier>VisID: 212284</dc:identifier><dc:identifier>COBISS_ID: 16626715</dc:identifier><dc:language>sl</dc:language></metadata>
