<?xml version="1.0"?>
<rdf:RDF xmlns:rdf="http://www.w3.org/1999/02/22-rdf-syntax-ns#" xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"><rdf:Description rdf:about="https://repozitorij.uni-lj.si/IzpisGradiva.php?id=95105"><dc:title>ANALIZA IZDATKOV SLOVENSKIH FAKULTET ZA PODROČJE INFORMACIJSKO-KOMUNIKACIJSKIH TEHNOLOGIJ</dc:title><dc:creator>POSTRAŠIJA,	ŽIGA	(Avtor)
	</dc:creator><dc:creator>Todorovski,	Ljupčo	(Mentor)
	</dc:creator><dc:subject>informacijsko-komunikacijska tehnologija</dc:subject><dc:subject>Supervizor</dc:subject><dc:subject>Poslovni register Slovenije</dc:subject><dc:subject>Agencija za javnopravne evidence in storitve</dc:subject><dc:subject>Komisija za preprečevanje korupcije</dc:subject><dc:description>Fakultete niso imune na vlaganje v informacijsko-komunikacijsko tehnologijo. Če želijo trgu ponuditi usposobljene in konkurenčne diplomante, ki bodo na trg prinesli svežino in novo znanje, morajo vlagati tudi v informacijsko tehnologijo in letno usposabljati ter seznanjati svoje zaposlene z novostmi, da bodo to znanje lahko prenesli na študente. Vlaganje v informacijsko-komunikacijsko tehnologijo je pomembno tudi z vidika organizacije, saj le-to omogoča bolj organizirano strukturo fakultete, kar se kaže v boljšem poslovanju in posledično tudi v boljšem izobraževanju.
Osrednja tema diplomske naloge je prikaz sredstev, ki jih fakultete letno namenijo za informacijsko-komunikacijsko tehnologijo, in sama struktura teh izdatkov, zato sem vse izdatke v povezavi z IKT razdelil v pet različnih skupin za lažje primerjanje. 
Analiziral sem izdatke devetih fakultet s treh največjih slovenskih univerz, ki ponujajo podobne študije, tako da sem lahko medsebojno primerjal univerze kot tudi same fakultete. Podatke sem pridobil iz dveh podatkovnih zbirk, in sicer Poslovnega registra Slovenije, ki je v domeni AJPES-a in v kateri so zbrana vsa slovenska podjetja, ter Supervizorja, s katerim upravlja KPK, ki hrani transakcije, ki so jih opravile javne institucije oziroma podjetja v lasti države in občin. Analiziral sem podatke za obdobje petih let, in sicer od leta 2009 do 2013. V Supervizorju sem za izbrane fakultete pregledal vse njihove izdatke in iz njih izluščil tiste, ki so povezane s podjetji, ki se ukvarjajo z IKT, za kar mi je bil v pomoč Poslovni register Slovenije, v katerem so navedena vsa registrirana podjetja in njihova glavna dejavnost, s katero opravljajo. Pridobljene podatke sem analiziral glede na število zaposlenih na fakulteti in skupno število vpisanih študentov na vse smeri v vse letnike za določeno leto, torej za študijska leta od 2008/09 do 2012/13.</dc:description><dc:date>2017</dc:date><dc:date>2017-09-14 13:50:07</dc:date><dc:type>Diplomsko delo/naloga</dc:type><dc:identifier>95105</dc:identifier><dc:language>sl</dc:language></rdf:Description></rdf:RDF>
