<?xml version="1.0"?>
<rdf:RDF xmlns:rdf="http://www.w3.org/1999/02/22-rdf-syntax-ns#" xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"><rdf:Description rdf:about="https://repozitorij.uni-lj.si/IzpisGradiva.php?id=176371"><dc:title>Ohranjanje konservatorsko-restavratorskih posegov: rešitve na sliki portreta iz Slovenske akademije znanosti in umetnosti</dc:title><dc:creator>Klemenc,	Monika	(Avtor)
	</dc:creator><dc:creator>Močnik Ramovš,	Lucija	(Mentor)
	</dc:creator><dc:creator>Kavkler,	Katja	(Komentor)
	</dc:creator><dc:subject>konservatorstvo-restavratorstvo</dc:subject><dc:subject>slike na platnu</dc:subject><dc:subject>poseg</dc:subject><dc:subject>ohranjanje</dc:subject><dc:subject>analiziranje</dc:subject><dc:subject>čiščenje</dc:subject><dc:subject>kemična stabilizacija</dc:subject><dc:subject>magistrska naloga</dc:subject><dc:description>Magistrska naloga z naslovom Ohranjanje konservatorsko-restavratorskih posegov: kompromisi in rešitve na sliki portreta iz Slovenske akademije znanosti in umetnosti, obravnava konservatorsko-restavratorski poseg na sliki moškega portreta, neznanega avtorja, ki je v lasti Akademije za likovno umetnost in oblikovanje v Ljubljani in je v dolgoročni izposoji za opremo prostorov Slovenske akademije znanosti in umetnosti.
Slika je bila v preteklosti večkrat poškodovana in konservirana-restavrirana, zato je bil cilj konservatorsko-restavratorskega posega preučiti stanje slike, uporabljene materiale in pretekle postopke. V prvem delu smo tako poiskali realen cilj konservatorsko-restavratorskega postopka in ga v drugem delu izvedli s poudarkom na ohranitvi materialov, ki so bili uporabljeni v preteklosti in še opravljajo svojo funkcijo, oziroma njihovi zamenjavi.</dc:description><dc:date>2025</dc:date><dc:date>2025-11-28 09:00:09</dc:date><dc:type>Magistrsko delo/naloga</dc:type><dc:identifier>176371</dc:identifier><dc:language>sl</dc:language></rdf:Description></rdf:RDF>
