<?xml version="1.0"?>
<rdf:RDF xmlns:rdf="http://www.w3.org/1999/02/22-rdf-syntax-ns#" xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"><rdf:Description rdf:about="https://repozitorij.uni-lj.si/IzpisGradiva.php?id=130105"><dc:title>Razvoj prehrambenega izdelka na primeru omake Dipsi</dc:title><dc:creator>Miketič,	Tjaša	(Avtor)
	</dc:creator><dc:creator>Zupan,	Blaž	(Mentor)
	</dc:creator><dc:subject>izdelek</dc:subject><dc:subject>raziskava trga</dc:subject><dc:subject>razvoj prehrambnega izdelka</dc:subject><dc:subject>dip omaka</dc:subject><dc:subject>trženjski splet.</dc:subject><dc:description>Diplomsko delo se osredotoča na razvoj prehrambnega izdelka na primeru Dipsi dip omak. Namen dela je razčlenitev korakov procesa razvoja izdelka ter prikaz končnega izdelka, ki je iz šolskega projekta prerasel v izdelek, ki bo jeseni 2021 stal na prodajni polici ene večjih trgovskih verig v Sloveniji.

V teoretičnem delu je najprej opredeljen osnovni pojem izdelka, njegove ravni in življenjski cikel, kasneje pa je opisan način dizajnerskega razmišljanja, ki je pomagal pri korakih razvoja izdelka.

Razvoj izdelka je opisan na podlagi trženjskega spleta, ki zajema definiranje izdelka, politiko cen, določanje prodajnih poti ter tržno komuniciranje.

V nadaljevanju je opredeljena analiza konkurence, kjer je narejena primerjava štirih izbranih omak na slovenskem trgu z Dipsi sladko-kislo pomako, na podlagi namena in okusa, povprečne energijske vrednosti, uporabljene embalaže in sestavin. Pogovor z naključnimi potencialnimi porabniki so pokazali, da je slovenski trg dip omak dokaj šibak, da primanjkuje predvsem zdravih in domačih tovrstnih izdelkov ter da izbira prvič videne pomake velikokrat temelji na izgledu embalaže.

Eksperimentalni del zajema označevanje živila, izbiro embalaže, določanje cene, tržnih poti in način tržnega komuniciranja na primeru Dipsi sladko-kisle dip omake.</dc:description><dc:date>2021</dc:date><dc:date>2021-09-10 09:00:49</dc:date><dc:type>Diplomsko delo/naloga</dc:type><dc:identifier>130105</dc:identifier><dc:language>sl</dc:language></rdf:Description></rdf:RDF>
