<?xml version="1.0"?>
<rdf:RDF xmlns:rdf="http://www.w3.org/1999/02/22-rdf-syntax-ns#" xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"><rdf:Description rdf:about="https://repozitorij.uni-lj.si/IzpisGradiva.php?id=102669"><dc:title>Izdelava predstavitvene publikacije za podjetje Donit</dc:title><dc:creator>Ovniček,	Nina Patricija	(Avtor)
	</dc:creator><dc:creator>Boh Podgornik,	Bojana	(Mentor)
	</dc:creator><dc:subject>informacijski viri</dc:subject><dc:subject>fotografija</dc:subject><dc:subject>grafična priprava</dc:subject><dc:subject>oblikovanje</dc:subject><dc:subject>publikacija</dc:subject><dc:subject>Donit</dc:subject><dc:description>V diplomski nalogi smo se osredotočili na pridobivanje besedila in slikovnega gradiva o zgodovini in razvoju podjetja Donit. Zbrane informacije smo uredili, oblikovali in predstavili v novi publikaciji. 
Podjetje Donit smo izbrali zaradi njegove bogate zgodovine ter želje, da bi raziskovali v okolju, ki ga poznamo. Pregledi literature kažejo, da o podjetju Donit od leta 1989 ni izšla nobena publikacija. Od leta 1960 do 1989 je izhajala mesečna revija, ki nam je bila pri našem raziskovanju v veliko pomoč in predstavlja bogat vir informacij. Strnjenih zapisov o podjetju pred letom 1960 praktično ni bilo, zato smo jih  pridobili predvsem iz časopisnih virov. Slikovno gradivo smo pridobili v Muzeju novejše zgodovine Slovenije in ga povezali s pridobljenimi informacijami. Tako skupaj tvorijo zgodbo, ki je prikazana v estetsko oblikovanem grafičnem izdelku. 
V teoretičnem delu smo opisali, kaj so informacijski viri, zakaj je pomembno arhivirati fotografije ter enega izmed načinov arhiviranja s pomočjo digitalizacije. Opisali smo grafično pripravo, pomembni elementi pri pripravi pa so za nas bili predvsem tipografija, barva in kompozicija, kar smo povezali ter predstavili v eksperimentalnem delu diplomske naloge.  Raziskava je potekala v naslednjih fazah: zbiranje gradiva o podjetju Donit (tiskani in elektronski viri, slikovno gradivo), analiza in urejanje informacij, izbor in opredelitev poglavij, priprava besedil in izbor fotografij, grafično oblikovanje in priprava publikacije za tisk.  
Rezultat našega dela je predstavljena zgodovina podjetja Donit od začetka delovanja leta 1947 do danes v estetskem in uporabnem grafičnem izdelku.</dc:description><dc:date>2018</dc:date><dc:date>2018-09-06 07:46:31</dc:date><dc:type>Diplomsko delo/naloga</dc:type><dc:identifier>102669</dc:identifier><dc:language>sl</dc:language></rdf:Description></rdf:RDF>
