<?xml version="1.0"?>
<rdf:RDF xmlns:rdf="http://www.w3.org/1999/02/22-rdf-syntax-ns#" xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"><rdf:Description rdf:about="https://repozitorij.uni-lj.si/IzpisGradiva.php?id=101678"><dc:title>Vodotesnost rotorja, izdelanega z dvokomponentnim injekcijskim brizganjem</dc:title><dc:creator>Kavčič,	Klemen	(Avtor)
	</dc:creator><dc:creator>Slemenik Perše,	Lidija	(Mentor)
	</dc:creator><dc:subject>dvokomponentno injekcijsko brizganje
tesnjenje spoja
rotor
mehanske lastnosti
preverjanje puščanja</dc:subject><dc:description>V sklopu magistrskega dela smo raziskovali kvaliteto spoja dvokomponentnega injekcijskega brizganja termoplasta polifenilen sulfida, ki nastane pri izdelavi rotorja. Zunanjost rotorja je tekom delovanja izpostavljena vodi. Pri tem pa je pomembno, da zagotovimo dober spoj med obema brizganima komponentama, saj bi prisotnost vode v rotorju poslabšala elektromagnetne lastnosti rotorja.
V sklopu naloge smo najprej preverili mehanske lastnosti spoja obeh komponent na testnih epruvetah, ki so bile izdelane pri različnih izdelovalnih pogojih. Sledila je izdelava rotorjev z dvokomponentnim brizganjem in njihovo testiranje. Kvaliteta spoja je bila ocenjena na dva načina: s testiranjem mehanske trdnosti spoja rotorja in testom puščanja helija. Na podlagi testov je bilo ugotovljeno, da sta za dobro mehansko spojitev obeh komponent pomembna čas ciklusa ter temperatura druge komponente brizganja.</dc:description><dc:publisher>[K. Kavčič]</dc:publisher><dc:date>2018</dc:date><dc:date>2018-06-24 07:46:07</dc:date><dc:type>Magistrsko delo/naloga</dc:type><dc:identifier>101678</dc:identifier><dc:language>sl</dc:language></rdf:Description></rdf:RDF>
