Vaš brskalnik ne omogoča JavaScript!
JavaScript je nujen za pravilno delovanje teh spletnih strani. Omogočite JavaScript ali pa uporabite sodobnejši brskalnik.
Repozitorij Univerze v Ljubljani
Nacionalni portal odprte znanosti
Odprta znanost
DiKUL
slv
|
eng
Iskanje
Brskanje
Novo v RUL
Kaj je RUL
V številkah
Pomoč
Prijava
Podrobno
Vpliv usposabljanja na znanje o požarni varnosti zaposlenih
ID
Moran, Anja
(
Avtor
),
ID
Schnabl, Simon
(
Mentor
)
Več o mentorju...
PDF - Predstavitvena datoteka,
prenos
(2,04 MB)
MD5: 0B1F3614BE9A8D26FD37DABA2C474AAB
Galerija slik
Izvleček
Veliko študij in raziskav se je do sedaj ukvarjalo z raziskovanjem, kako usposabljanje vpliva na znanje zaposlenih. Vendar pa so se te študije in raziskave običajno navezovale na področje varnosti in zdravja pri delu in le redke na znanje s področja požarne varnosti pri zaposlenih. V večini držav ta področja ureja ustrezna zakonodaja in v Sloveniji ni nič drugače. V delu je na začetku na kratko predstavljena zakonodaja s področja požarne varnosti, ki velja v Sloveniji. V nadaljevanju se delo posveti značilnostim izbranega objekta, ki so bistvenega pomena za pripravo predavanja ali usposabljanja za zaposlene. Objekti se med seboj razlikujejo, prav tako kot dejavnosti in snovi, ki se v njih uporabljajo. Iz tega izhajajo tudi različne stopnje požarne ogroženosti in druge pomembne informacije, ki jih morajo poznati tako zaposleni kot tudi strokovni delavci, ki izvajajo usposabljanja. V sklopu tega dela je bil zato izdelan vprašalnik, prilagojen značilnostim izbranega objekta, ki so ga zaposleni rešili trikrat. Prvič v septembru 2020, drugič takoj po predavanju iz požarne varnosti v oktobru 2020 in tretjič po treh mesecih od predavanja, v januarju 2021. V eksperimentalnem delu te naloge so podani rezultati vprašalnikov. V raziskavi je sodelovalo 40 zaposlenih izbranega podjetja. Rezultati so predstavljeni kot celota in po naslednjih kategorijah: spol, starost, stopnja izobrazbe, delovno mesto v podjetju in dolžina zaposlitve v podjetju. Predstavljeni so tudi rezultati posameznih vprašanj, za katere smo že vnaprej predvideli, da bodo povzročala težave. Nekateri pridobljeni rezultati so bili pričakovani že v začetku, nekateri pa so zavrgli hipoteze, ki smo si jih postavili na začetku.
Jezik:
Slovenski jezik
Ključne besede:
požarna varnost
,
znanje
,
usposabljanje
,
predavanje
Vrsta gradiva:
Magistrsko delo/naloga
Tipologija:
2.09 - Magistrsko delo
Organizacija:
FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo
Leto izida:
2021
PID:
20.500.12556/RUL-126411
COBISS.SI-ID:
64846851
Datum objave v RUL:
21.04.2021
Število ogledov:
1233
Število prenosov:
153
Metapodatki:
Citiraj gradivo
Navadno besedilo
BibTeX
EndNote XML
EndNote/Refer
RIS
ABNT
ACM Ref
AMA
APA
Chicago 17th Author-Date
Harvard
IEEE
ISO 690
MLA
Vancouver
:
MORAN, Anja, 2021,
Vpliv usposabljanja na znanje o požarni varnosti zaposlenih
[na spletu]. Magistrsko delo. [Dostopano 5 maj 2025]. Pridobljeno s: https://repozitorij.uni-lj.si/IzpisGradiva.php?lang=slv&id=126411
Kopiraj citat
Objavi na:
Sekundarni jezik
Jezik:
Angleški jezik
Naslov:
The impact of training on employee fire safety knowledge
Izvleček:
Many studies and researches have addressed the question of how training affects employee knowledge. However, these studies and researches have been mostly linked in the field of occupational health and safety and rarely in the field of employee fire safety. In most countries fire safety is regulated by legislation and Slovenia is no different. At the beginning of the paper, the legislation in the field of fire safety that we have in Slovenia is briefly presented. In the following, the work focuses on the characteristics of the selected facility, which is essential for the preparation of lectures or training for employees. Facilities differ from each other, as do the activities and substances used in them. This also results in different levels of fire risk and other important information that both employees and training experts need to know. Therefore, as part of this work, a questionnaire was adapted to the characteristics of the selected facility, which the employees completed three times. The first time in September 2020, the second time immediately after the lecture on fire safety in October 2020 and the third time three months after the lecture in January 2021. In the experimental part of this paper, the results of the questionnaires are reported. 40 employees of the selected company participated in the survey. The results are presented as a whole in the following categories: gender, age, level of education, job in the company and length of employment in the company. In addition, the results were presented on individual issues that we believe will cause problems in the future. Some of the results obtained were expected from the outset, others disproved the hypotheses.
Ključne besede:
fire safety
,
knowledge
,
training
,
lecture
Podobna dela
Podobna dela v RUL:
Poučevanje in učenje imperfekta v učbenikih španščine kot tujega jezika
Introducción y ejercitación de las estructuras gramaticales en la enseñanza del español como lengua extranjera en los últimos tres años de la escuela primaria eslovena
Razvijanje bralnih učnih strategij pri pouku španščine kot tujega jezika v gimnaziji
Stališča vzgojiteljic o vplivu zgodnjega učenja tujega jezika na jezikovno zmožnost otroka v prvem jeziku
Motivacija in vloga učbenika pri poučevanju španščine kot tujega jezika na srednjih šolah
Podobna dela v drugih slovenskih zbirkah:
Pomen limfadenektomije pri raku endometrija
Določevanje prisotnosti proteinov in aktivnosti nekaterih encimov v figah
Uporaba nove metode za ugotavljanje prisotnosti Staphylococcus aureus na bolnišničnih tekstilijah
15. svetovni kongres o raku prebavil
Odkrivanje bioloških označevalcev s pomočjo orodij metabolomike, z namenom zgodnjega odkrivanja oblik raka pri ženskah
Nazaj