Processing math: 100%

Podrobno

Multiplicity and concentration results for a (p,q)-Laplacian problem in RN
ID Ambrosio, Vincenzo (Avtor), ID Repovš, Dušan (Avtor)

.pdfPDF - Predstavitvena datoteka, prenos (573,97 KB)
MD5: 192A534A34260DC7CD902D1E1E1BAF45

Izvleček
In this paper, we study the multiplicity and concentration of positive solutions for the following (p,q)-Laplacian problem: ${ΔpuΔqu+V(εx)(|u|p2u+|u|q2u)=f(u) in RN,uW1,p(RN)W1,q(RN),u>0 in RN,$ where ε>0 is a small parameter, 1<p<q<N, Δru=div(|u|r2u), with r{p,q}, is the r-Laplacian operator, V:RNR is a continuous function satisfying the global Rabinowitz condition, and f:RR is a continuous function with subcritical growth. Using suitable variational arguments and Ljusternik-Schnirelmann category theory, we investigate the relation between the number of positive solutions and the topology of the set where V attains its minimum for small ε.

Jezik:Angleški jezik
Ključne besede:(p, q)-Laplacian problem, positive solutions, variational methods, Ljusternik-Schnirelmann theory
Vrsta gradiva:Članek v reviji
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:PEF - Pedagoška fakulteta
FMF - Fakulteta za matematiko in fiziko
Status publikacije:Objavljeno
Različica publikacije:Recenzirani rokopis
Leto izida:2021
Št. strani:art. 33 (33 str.)
Številčenje:Vol. 72, iss. 1
PID:20.500.12556/RUL-124471 Povezava se odpre v novem oknu
UDK:517.956
ISSN pri članku:0044-2275
DOI:10.1007/s00033-020-01466-7 Povezava se odpre v novem oknu
COBISS.SI-ID:47945731 Povezava se odpre v novem oknu
Datum objave v RUL:25.01.2021
Število ogledov:4313
Število prenosov:252
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
:
AMBROSIO, Vincenzo in REPOVŠ, Dušan, 2021, Multiplicity and concentration results for a ▫$(p, q)$▫-Laplacian problem in ▫${\mathbb{R}}^N$▫. Zeitschrift für angewandte Mathematik und Physik [na spletu]. 2021. Vol. 72, no. 1. [Dostopano 4 april 2025]. DOI 10.1007/s00033-020-01466-7. Pridobljeno s: https://repozitorij.uni-lj.si/IzpisGradiva.php?lang=slv&id=124471
Kopiraj citat
Objavi na:Bookmark and Share

Gradivo je del revije

Naslov:Zeitschrift für angewandte Mathematik und Physik
Skrajšan naslov:Z. angew. Math. Phys.
Založnik:Birkhaeuser Verlag
ISSN:0044-2275
COBISS.SI-ID:26662656 Povezava se odpre v novem oknu

Licence

Licenca:CC BY 4.0, Creative Commons Priznanje avtorstva 4.0 Mednarodna
Povezava:http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.sl
Opis:To je standardna licenca Creative Commons, ki daje uporabnikom največ možnosti za nadaljnjo uporabo dela, pri čemer morajo navesti avtorja.
Začetek licenciranja:25.01.2021

Projekti

Financer:ARRS - Agencija za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije
Program financ.:P1-0292
Številka projekta:P1-0292
Naslov:Topologija, geometrija in nelinearna analiza

Podobna dela

Podobna dela v RUL:Ni podobnih del
Podobna dela v drugih slovenskih zbirkah:Ni podobnih del

Nazaj