Podrobno

Existence and multiplicity of solutions for resonant (p,2)-equations
ID Papageorgiou, Nikolaos S. (Avtor), ID Rǎdulescu, Vicenţiu (Avtor), ID Repovš, Dušan (Avtor)

.pdfPDF - Predstavitvena datoteka, prenos (691,44 KB)
MD5: 33986A88DF192E5784514D9AB9BC70DA
URLURL - Izvorni URL, za dostop obiščite https://www.degruyter.com/view/j/ans.ahead-of-print/ans-2017-0009/ans-2017-0009.xml?format=INT Povezava se odpre v novem oknu

Izvleček
We consider Dirichlet elliptic equations driven by the sum of a p-Laplacian (2<p) and a Laplacian. The conditions on the reaction term imply that the problem is resonant at both ± and at zero. We prove an existence theorem (producing one nontrivial smooth solution) and a multiplicity theorem (producing five nontrivial smooth solutions, four of constant sign and the fifth nodal; the solutions are ordered). Our approach uses variational methods and critical groups.

Jezik:Angleški jezik
Ključne besede:resonance, variational eigenvalues, critical groups, nonlinear regularity, multiple solutions, nodal solutions
Vrsta gradiva:Članek v reviji
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:PEF - Pedagoška fakulteta
FMF - Fakulteta za matematiko in fiziko
Leto izida:2018
Št. strani:Str. 105-129
Številčenje:Vol. 18, iss. 1
PID:20.500.12556/RUL-109142 Povezava se odpre v novem oknu
UDK:517.956.2
ISSN pri članku:1536-1365
DOI:10.1515/ans-2017-0009 Povezava se odpre v novem oknu
COBISS.SI-ID:18001241 Povezava se odpre v novem oknu
Datum objave v RUL:23.08.2019
Število ogledov:1590
Število prenosov:627
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
:
PAPAGEORGIOU, Nikolaos S., RǍDULESCU, Vicenţiu in REPOVŠ, Dušan, 2018, Existence and multiplicity of solutions for resonant ▫$(p,2)$▫-equations. Advanced nonlinear studies [na spletu]. 2018. Vol. 18, no. 1, p. 105–129. [Dostopano 4 april 2025]. DOI 10.1515/ans-2017-0009. Pridobljeno s: https://repozitorij.uni-lj.si/IzpisGradiva.php?lang=slv&id=109142
Kopiraj citat
Objavi na:Bookmark and Share

Gradivo je del revije

Naslov:Advanced nonlinear studies
Skrajšan naslov:Adv. nonlinear stud.
Založnik:De Gruyter
ISSN:1536-1365
COBISS.SI-ID:15060569 Povezava se odpre v novem oknu

Podobna dela

Podobna dela v RUL:
  1. Kvantnokaotični enodelčni sistemi na mreži brez prisotnosti nereda
  2. Neravnovesna dinamika kvantnih mnogodelčnih sistemov: od teorij na mreži do kvantnih teorij polja
  3. Termalizacija in kvantni kaos v modelu Holsteinovega polarona
  4. Točne rešitve mnogodelčnih kvantnih kaotičnih sistemov
  5. Prethermalization and thermalization in entanglement dynamics
Podobna dela v drugih slovenskih zbirkah:
  1. Vpliv nanodelcev na stopnjo nematične ureditve

Nazaj