Processing math: 100%

Podrobno

Nonlinear equations involving the square root of the Laplacian
ID Ambrosio, Vincenzo (Avtor), ID Molica Bisci, Giovanni (Avtor), ID Repovš, Dušan (Avtor)

.pdfPDF - Predstavitvena datoteka, prenos (701,03 KB)
MD5: 9ECEDA39F68B31AAD1582ECB841D3E75

Izvleček
In this paper we discuss the existence and non-existence of weak solutions to parametric fractional equations involving the square root of the Laplacian A1/2 in a smooth bounded domain ΩRn (n2) and with zero Dirichlet boundary conditions. Namely, our simple model is the following equation ${A1/2u=λf(u) in Ωu=0 on Ω.$ The existence of at least two non-trivial L-bounded weak solutions is established for large value of the parameter λ requiring that the nonlinear term f is continuous, superlinear at zero and sublinear at infinity. Our approach is based on variational arguments and a suitable variant of the Caffarelli-Silvestre extension method.

Jezik:Angleški jezik
Ključne besede:fractional Laplacian, variational methods, multiple solutions
Vrsta gradiva:Članek v reviji
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:PEF - Pedagoška fakulteta
FMF - Fakulteta za matematiko in fiziko
Leto izida:2019
Št. strani:Str. 151-170
Številčenje:Vol. 12, iss. 2
PID:20.500.12556/RUL-108787 Povezava se odpre v novem oknu
UDK:517.951.6
ISSN pri članku:1937-1632
DOI:10.3934/dcdss.201901 Povezava se odpre v novem oknu
COBISS.SI-ID:18407513 Povezava se odpre v novem oknu
Datum objave v RUL:25.07.2019
Število ogledov:1333
Število prenosov:343
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
:
AMBROSIO, Vincenzo, MOLICA BISCI, Giovanni in REPOVŠ, Dušan, 2019, Nonlinear equations involving the square root of the Laplacian. Discrete and continuous dynamical systems. Series S [na spletu]. 2019. Vol. 12, no. 2, p. 151–170. [Dostopano 4 april 2025]. DOI 10.3934/dcdss.201901. Pridobljeno s: https://repozitorij.uni-lj.si/IzpisGradiva.php?lang=slv&id=108787
Kopiraj citat
Objavi na:Bookmark and Share

Gradivo je del revije

Naslov:Discrete and continuous dynamical systems. Series S
Skrajšan naslov:Discret. contin. dyn. syst., Ser. S
Založnik:American Institute of Mathematical Sciences
ISSN:1937-1632
COBISS.SI-ID:16098905 Povezava se odpre v novem oknu

Podobna dela

Podobna dela v RUL:Ni podobnih del
Podobna dela v drugih slovenskih zbirkah:Ni podobnih del

Nazaj